To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 16 czerwca 2019 r. na wycieczkę nr 19 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd sprzed dworca PKP w Jeleniej Górze autobusem MZK nr 15 o godz. 8.28 do Jagniątkowa. 

Trasa wycieczki długości 16 km przebiega w zachodniej części Karkonoszy. Z autobusu wysiadamy na pętli koło Domu Hauptmanna i Koralową Ścieżką podchodzimy do Rozdroża pod Śmielcem. Tu skręcamy na Ścieżkę nad Reglami i przez Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem dochodzimy do Śnieżnych Stawków. Położone na dnie kotła polodowcowego jeziorka utworzyły się w zagłębieniach miedzy morenami, jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach z pięknymi widokami na skaliste ściany Śnieżnych Kotłów. Wędrując w dalszym ciągu Ścieżką nad Reglami docieramy do schroniska PTTK „Pod Łabski Szczytem”. Po odpoczynku w schronisku schodzimy do położonych poniżej Borówczanych Skał. Spora grupa rozrzuconych skałek o wysokości do 12 m jest jedną z najpiękniejszych formacji granitowych Karkonoszy, rozciągają się stąd wspaniałe widoki na Karkonosze zachodnie. W końcowej części wędrówki Czeską Ścieżką schodzimy do Wodospadu Szklarki, o godz. 17.34 ze znajdującego się w poniżej przystanku odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry.
Wycieczkę prowadzi Jolanta Kupeć z Dziwiszowa. Uwaga! Trasa górska, ze względu na trudne podejścia wycieczka zalecana dla wprawionych turystów. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. 

Komentarze (2)

Chyba z 35 lat temu byłam na wczasach w Jagniątkowie z FWP
To były pierwsze wczasy w Karkonoszach,od tej pory się zakochałam w górach i co roku jeździłam na wczasy w moje kochane góry.Ach te Karkonosze.Zazdroszczę tych wycieczek

To chyba z Wehrmachtem byłaś?!