To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 18 listopada 2018 r. na wycieczkę nr 43 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z przystanku „Tunel” przy ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze o godz. 8.19 autobusem MZK nr 3 do Łomnicy. Zbiórka uczestników na przystanku Łomnica-Szkoła o godz. 8.35. 

Trasa długości 12 km prowadzi wschodnim fragmentem Kotliny Jeleniogórskiej. W pobliżu przystanku autobusowego oglądamy zespół pałacowo-parkowy starannie odrestaurowany przez rodzinę Küsterów, potomków dawnych właścicieli. Przed barokowym pałacem odtwarzany jest dawny ewangelicki Dom Modlitwy przeniesiony tu z Rząśnika na Pogórzy Kaczawskim, obok na byłym folwarku urządzono restaurację i sklepy z produktami regionalnymi. Po drugiej stronie Bobru kolejny pałac przebudowany w połowie XIX wieku w modnym wówczas stylu neogotyku angielskiego, obecnie mieści się w nim kompleks hotelowo-konferencyjny. Od pałacu drogą obok stacji PKP Wojanów idziemy do Dąbrowicy. Grzbiet niewielkiego wzniesienia zajmuje rozległe założenie pielgrzymkowe z neogotyckim kościołem, w którym ustanowiono w 2007 roku Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej – Uzdrowienia Chorych. Następnie leśną ścieżką podchodzimy na Koziniec (462 m). Poniżej szczytu widoczne są nikłe ruiny średniowiecznego zameczku. W końcowej części wędrówki schodzimy do Grabarowa i ulicą Wiejską idziemy do centrum Jeleniej Góry.
Na trasie wycieczki jest przewidziane ognisko. Wycieczkę prowadzi Jolanta Kupeć z Dziwiszowa. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.  

Komentarze (1)

Ja przepraszam bardzo, w niedziele całe te wycieczki ? A co to, motłochu wszędzie pełno, kolejki, parkingi zapchane i niedzielni, podchmieleni turyści. Ja dziękuje za takie rozrywki.