To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 30 lipca 2017 r. na wycieczkę nr 26 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet euroregionalny na przejazdy w Polsce i w Niemczech na Górnych Łużycach. O godzinie 5.50 wyjeżdżamy z Jeleniej Góry do Görlitz, gdzie przesiadamy się na pociąg do Drezna. W pociągu Görlitz - Drezno kupujemy bilet regionalny VVO na przejazd do Drezna i komunikacje miejską w Dreźnie (cena 8.5 euro).

Z pociągu wysiadamy na stacji Dresden Industriegelände i tramwajem dojeżdżamy do Muzeum Wojkowo – Historycznego Bundeswehry. Wystawa prezentuje niemiecką historię wojskowości, a gmach muzeum fascynuje niezwykłą architekturą, której autorem jest znany amerykański architekt Daniel Libeskind. W dzielnicy Loschwitz oglądamy most „Blaues Wunder” – „Niebieski Cud”, wybudowany pod koniec XIX wieku był wówczas techniczną sensacją. W Loschwitz znajdują się dwie kolejki górskie: linowo – terenowa i wisząca, z górnych stacji rozpościera się fascynująca panorama miasta i okolic (bilety po 3 euro). Przy ulicy Budziszyńskiej zobaczymy najpiękniejszy sklep nabiałowy świata – Pfunds Molkerei z oryginalnym wnętrzem udekorowanym mozaiką z kafelków. Wycieczkę zakończymy spacerem po Nowym Mieście, o godz. 16.15 odjedziemy z dworca Dresden Neustadt pociągiem do Jeleniej Góry (z przesiadką w Görlitz).
Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011). Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.