To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 27 listopada 2016 r. na wycieczkę nr 44 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.00 do Miłkowa. 

Trasa długości 10 km przebiega w południowej części Kotliny Jeleniogórskiej. W Miłkowie zwiedzamy gotycki kościół św. Jadwigi z cennym wyposażeniem, na murze zewnętrznym zespół bogato zdobionych płyt nagrobnych upamiętniających karpackich laborantów, w murze cmentarnym 3 krzyże pokutne, obok kamienny pręgierz. W pobliżu zespół pałacowy z XVIII w. i ruiny kościoła ewangelickiego. Za mostem na Łomnicy na wzgórzu Straconka oglądamy ruiny szubienicy z XVII w. Drogą przez północny kraniec wsi Ściegny dochodzimy do Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami, jednego z najnowocześniejszych tego typu przedsiębiorstw w Polsce (wkrótce rozpocznie się produkcja energii elektrycznej z odpadów). Ze stosowanymi tu technologiami zapoznamy się zwiedzając zakład. Następnie idziemy na wzgórza Radziwiłłówka, na wierzchołku oglądamy wzniesione przed 200 laty sztuczne ruiny, po przeciwnej stronie drogi stoi pałacyk (obecnie dom mieszkalny) , który w XIX w. był własnością księcia Antoniego Radziwiłła. W pobliżu sztucznych ruin zatrzymujemy się na odpoczynek przy ognisku. W końcowej części wędrówki nieczynną linią kolejową idziemy do Mysłakowic, skąd o godz. 15.39 odjeżdżamy autobusem MZK nr 3 Jeleniej Góry.
Wycieczkę prowadzi Krzysztof Tęcza ze Staniszowa. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. 

Komentarze (1)

Oj obyście pomieścili się do tej małej ,,3,, w Mysłakowicach