To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Jeleniej Górze przybywa ścieżek rowerowych

W Jeleniej Górze przybywa ścieżek rowerowych

Rowerzyści i piesi mogą już wygodnie korzystać ze ścieżki na Zabobrzu, wzdłuż granicy z Jeżowem Sudeckim. Budowa trasy została niedawno ukończona. W wakacje powinna być gotowa kolejna ścieżka, która połączy osiedle Czarne z Cieplicami.

Ścieżka rowerowa na Zabobrzu, wzdłuż granicy Jeleniej Góry z gminą Jeżów Sudecki ma 900 metrów. Biegnie równolegle do ulicy Podmiejskiej w Jeżowie Sudeckim i już cieszy się dużym powodzeniem. Można po niej także spacerować, jeździć na wrotkach czy hulajnodze. Nawet dzisiaj (11.05), mimo deszczowej pogody, byli na niej rowerzyści. Ścieżka jest oświetlona, a na jej końcach są słupki, uniemożliwiające wjazd na trasę samochodów. Ścieżkę wybudowało Kółko Rolnicze Siedlęcin. Kosztowała 648 tys. 374 zł.

Rowerem z Czarnego do Cieplic

To niejedyna trasa dla rowerzystów, która przybędzie w Jeleniej Górze. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na budowę prawie 5- kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej, który połączy osiedle Czarne z Cieplicami. Powinien być gotowy pod koniec wakacji. Ten odcinek połączy istniejące już euroregionalne trasy rowerowe: ER 2 Liczyrzepa i ER 6 Dolina Bobru.

Nowy odcinek drogi rowerowej wybuduje lubańska firma Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik. Wartość projektu to blisko 1,4 miliona złotych.

Początek  trasy ma miejsce przy ul. Cinciały w Cieplicach i przebiega drogami rolniczymi oraz nowymi, wytyczonymi po granicach działek, do „Osadnika” i osiedla Czarne. W końcowej fazie łącznik prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej. Przy ulicy Sudeckiej przewidziano budowę sygnalizacji świetlnej, która pozwoli użytkownikom na przekroczenie ul. Sudeckiej i włączenie się do drogi rowerowej w kierunku Karpacza i centrum miasta.

sceizka rowerowa (1).jpg
sceizka rowerowa (2).jpg
sceizka rowerowa (3).jpg

Komentarze (15)

a kiedy ścieżka Cieplice - Sobieszów?

Brawo.

Nie wiem czym tu się chwalić?. Ta ścieżka nowo-wybudowana, to kropla w morzu dla Jeleniej Góry.

a kiedy naprawia schody z ul. W.Pola na ul. Drzymały

hoolaa hollaa jacy piesi jak zgodnie z przepisami i znakami to jest droga tylko dla rowerow. Jak ma byc dobrze jak nawet media nie sa zorientowane a co dopiero ludzie ...

Czekają aż Niemcy wrócą to naprawią

Najlepsze jest to jak ludzie się pakują w samochody z rowerami. Jadą do Jeżowa/Zaboberka i tam się "raczą" nową trasą w te i we wte...czasami jadą autem 6 km żeby te 900 metrów pokonać.
pozdrawiam Jelenią Górę!

Droga biegnie równolegle do ulicy Granicznej pani dziennikarko

Kiedy włodarze wpadną na pomysł połączenia rowerowego (nie ul. Wolności) np. wzdłuż rzek Maciejowej, centrum, Cieplic, Sobieszowa ???

Nie oszukujmy się, w Sobieszowie jest bardzo mało efektywnego elektoratu. Nie tak mało ludzi, natomiast zameldowanych, i ZWŁASZCZA tych którzy na wybory chodzą jak przysłowiowy "kot napłakał".

To jedyna kraina, gdzie przybywa ścieżek rowerowych i ozdrowieńców.

Dziwne. 75 lat po wojnie a oni szczycą się, że jedną ścieżkę rowerową zrobili, śmieszne lekko powiedziane.

"Ścieżka jest oświetlona" -tak, aż czterema lampami!

Wyborcy PiS nie jeżdżą na rowerach. Zapewne są zasmuceni, ile to mogliby dostać zasiłków żeby nie te ścieżki. Oj gdyby nie lata 2007-2015 nic by w tym kraju nie powstało. Brawo samorządy !!!

A kiedy w Jeleniej powstała ostatnia ścieżka rowerowa? Nikt tego nie pamięta! Faktycznie, jest się czym chwalić, 900m raz na 20 lat. Żenada Panie Łużniak!!! Wrocław ma kilka tysięcy dróg rowerowych, Jelenia ma 900 metrów. Kończ Pan...!!!