To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Jeleniej Górze już nie poćwiczysz na siłowni

W Jeleniej Górze już nie poćwiczysz na siłowni

Jeleniogórskie siłownie, działające w sieciach sportowych, poległy przez koronawirusa. Właśnie upadłość ogłosiła sieć klubów Fitness World, która w Jeleniej Górze miała kluby przy Al. Jana Pawła II (nad sklepem Aldi oraz w Pasażu Grodzkim. Wcześniej działalność zawiesiła Fabryka Formy, działająca w Galerii Sudeckiej.

Sieć klubów Fitness World poinformowała, że zamknęła 19 klubów działających w Polsce – w tym dwa w Jeleniej Górze.

"Chciałbym poinformować Państwa, że utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna. W związku z tym właściciel Fitness World sp. z o.o. złożył wniosek o upadłość Fitness World sp. z o.o. Nasze kluby zostają zamknięte na stałe. Zaprzestaliśmy pobierania opłat z kart kredytowych. Przedpłacone, a niewykorzystane opłaty zostaną rozliczone w ramach procedury upadłościowej" – czytamy w komunikacie.

Nieczynny jest z powodu pandemii także klub Fabryka Formy w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze.  Instruktorzy proponują chętnym ćwiczenia on-line.

 

Komentarze (16)

Kochani Parafianie! Poranna gimnastyka zawsze służyła wiernym. przy okazji głosujcie na maszty. Maszt w każdej gminie. To ważne tym bardziej w tych ciężkich czasach poszczycić się masztem w gminie. To ostatnia chwila, to ostatnia prosta. Pozdrawiam. Dz. Gienobiusz.

Brawo, siłownia była fajna, obsługa miła jednak kontakt z główną siedzibą zerowy. Dobrze, że upadli, mam swoje powody, żeby tak napisać.

"kontakt z główną siedzibą zerowy" ?? Po co komu taki kontakt z właścicielem żelastwa ?

Nie życz drugiemu, co Tobie niemiłe i nie wyśmiewaj się z ludzkiej krzywdy, bo poprzez tę upadłość pracę straciło sporo osób. Po co Ci zresztą kontakt z siedzibą tej firmy? Pandemia dała się wielu branżom we znaki.

Zamykanie sklepów i siłowni było krokiem w złym kierunku. Wystarczyło wyłączyć z obsługi, co drugie urządzenie i osoby ćwiczące nie znajdowałyby się blisko siebie.

Podobnież ze sklepami meblowymi. Przecież więcej ludzi jest w sklepach spożywczych, budowlanych, niż w sklepie meblowym, czy takim, jak JYSK, który także nie jest czynny. Nie ma tam wyłącznie mebli, lecz sporo innego towaru, jak elementy wyposażenia domu, ozdoby, ręczniki, pościel, firany...

"Po co Ci zresztą kontakt z siedzibą tej firmy?"

Byś wiedział, byś się zdziwił.

Tak to działało, były wyłączone co drugie urządzenia, ale państwo postanowiło, że zamknąć i koniec.

Z nowym rokiem po podwyżkach podatku przez luzniaka padnie reszta niedobitych drobnych przedsiębiorców.Przeciez na sobie urzednik nie bedzie oszczędzał .

cale szczescie ! te silownie to wylegarnia covida, spocone osilki zatloczone na kilku metrach kwadratowych cholera wie co wydychaja i mozna sie tylko zarazic, jak chce ktos pocwiczyc to akurat w jeleniej i okolicach mozliwosci do cwiczeni i rekreacji na wolnym powietrzu nie brakuje,BRAWO, dobra decyzja !

Spokojnie siłownie wrócą po covidzie. Tylko inaczej się będzie nazywać np.world fitness..haha

Tak myślą ludzie nie znający procesu upadłościowego.

no ok, jeszcze po drdoze syndyk zarobi....

***** ***

Dlatego osobiscie nie wykupuje karnetów na przyszlość czy to na siłownię czy do kosmetyczki czy inne atrakcje z zakresu kultury kino lub teatr bądź koncert czy wycieczki zagraniczne bo potem zlikwidują albo zamkną i nie wiadomo co z pieniędzmi czy da się je jeszcze odzyskać. Kasa w skarpecie i beret spokojny i człowiek się nie musi martwić niepotrzebnie i nie robię zamówień do sklepów typu clock collect bo zamówię i ani zwrotu ani odebrać bo galerie zamkną w miedzyczasie.

Szkoda, byłam od początku i korzystałam 5-6 razy w tygodniu z zajęć grupowych. Poznałam dużo ludzi, którzy zarażali pasją do zdrowego stylu życia (Asia, Aga, Patrycja, Kamila, Natalia). Od początku roku 2020 nie mogłam ćwiczyć (kraniotomia), ale liczyłam dni kiedy wróce na sale. Niestety covid i sytuacja z zawieszeniem działalnosci zmieniła naszą rzeczywistość. Ktoś może powiedzieć, ze można ćwiczyc w domu, albo jezdzić na rowerze, ale nie zastąpi to motywacji do ćwiczeń w grupie.
Pozdrawiam wszystkich, ktorzy wspólnie ze mną spalali kalorie i cieszyli się nowymi znajomościami.

Może covid wypleni katolicką zarazę .....

Szybciej dopadnie nimfomanki