To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Jeleniej Górze dostępne są szczepionki przeciw COVID19 oraz dużo wolnych terminów

FOT.UM Jelenia Góra

Kto się jeszcze nie zaszczepił przeciew COVID 19 lub planuje szczepienia dla swoich dzieci, może skorzystać z jeleniogórskiego punktu szczepień. Są dostępne szczepionki i wolne terminy.

Pamiętajmy, że robimy to dla własnego bezpieczeństwa, ale nie tylko. Chodzi także o zdrowie naszych bliskich.

Osoby zaszczepione mają wiele ułatwień, m.in. w podróżowaniu za granicę, w udziale w imprezach kulturalnych czy sportowych.

Jeleniogórski Punkt Szczepień Powszechnych mieści się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” przy u. Obrońców Pokoju 10. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00.

Funkcjonuje w nim 5 stanowisk dla zespołów medycznych wykonujących szczepienia. Punkt jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na miejscu są również wolontariusze, którzy pomogą m.in. w wypełnianiu ankiety, skierują do odpowiedniej poczekalni, a także będą czuwać przy pacjentach, którzy dopiero co przyjęli dawkę szczepionki. Zaleca się bowiem, aby po szczepieniu odczekać kilkanaście minut by sprawdzić, jak reaguje nasz organizm.

Rejestracja

Rejestrujący się nie muszą długo czekać, można wybrać termin praktycznie z dnia na dzień. Jak to zrobić? Zarejestrować się na szczepienie można za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl. Jelenia Góra wraz z Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej (podmiotem medycznym obsługującym PSP) uruchomiło rejestrację telefoniczną, dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00.

Rejestracja prowadzona jest pod nr telefonów: 603033969 607518240 783295322 783295333

Organizacja ruchu / parkowanie

W okolicy punktu szczepień zmieniona została organizacja ruchu. Nie można wjechać w ulicę Obrońców Pokoju od Alei Jana Pawła II, a od strony Szklarskiej Poręby zamknięty został lewoskręt. Przy samym punkcie szczepień nie ma możliwości parkowania.

Osobom udającym się samochodem prywatnym polecamy skorzystanie z pobliskiego nieodpłatnego parkingu wielopoziomowego Galerii Nowy Rynek i dojście do punktu pieszo (przejściem podziemnym).

Przystanki MZK Podwale/Nowy Rynek (linie: 1,2,5,7,8,10,11,16,21,22,23) Dworzec Autobusowy/ Al. Jana Pawła II (linie: 3,33) Parkingi Parking wielopoziomowy – Galeria Nowy Rynek (bezpłatny) Parking ul. Obrońców Pokoju / Dworzec Autobusowy

Komentarze (3)

Hulajnogi dla co pięćsetnego zaszprycowanego nie pomogły napędzić klientów? To niech Niedzielski obieca dożywotnią emeryturę pod palmami dla każdego po szprycy, może ten trik chwyci, jak chwycił w reklamie OFE wiele lat temu... Ale najpierw niech idzie pod sąd za przestawienie całej służby zdrowia na jednego grypopodobnego wirusa i związane z tym ponad 120 tysięcy nadmiarowych zgonów gł. onkologicznych i krążeniowych.

A tyle było PiS-owskiej wrzawy i niesłychanego oburzenia, kiedy zaszczepiła się znana aktorka - ratując dawkę przed zmarnowaniem! Teraz będą dopłacać, by się szczepić, a ja się pytam: czy będąc zaszczepionym (całkowicie), jeszcze przed tzw. "loterią", będę uczestniczył w losowaniu? Czy też, zostanę "frajersko" pominięty?
I przy okazji: proszę pana V-c Marszałka Terleckiego, by zawsze publicznie pojawiał się w maseczce, bo straszy mi moją wnuczkę i chyba wielu...

To już ostatnia prosta a później następna. Ale straszliwa pandemia, że trzeba ludzi namawiać do szprycy, te prymitywne reklamy, nasze pieniądze na to idą.