To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Jakuszycach zamknięto szlaki dla pieszych

W Jakuszycach zamknięto szlaki dla pieszych

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w porozumieniu ze stowarzyszeniem Bieg Piastów zamknęło na okres zimy kilka szlaków pieszych, które pokrywają się z trasami do narciarstwa biegowego. Wskazano alternatywne przejścia.

Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo turystów pieszych a także samych narciarzy, którzy w tym okresie licznie oblegają Polanę Jakuszycką i okolice. Zamknięte do 15 kwietnia są następujące odcinki szlaków:

– czerwony na odcinku od Polany Jakuszyckiej przez samolot do Orla. Jako szlak alternatywny PTTK „Sudety Zachodnie” poleca turystom pieszym od Jakuszyc do Orla szlak żółty do Rozdroża pod Działem Izerskim i dalej do Orla szlak zielony,
– zielony na odcinku od Polany Jakuszyckiej, Górnym Duktem Końskiej Jamy do kopalni Stanisław. Jako szlak alternatywny poleca się turystom od Jakuszyc do Rozdroża pod Cichą Równią nieoznakowaną drogę jezdną – tzw. Dolny Dukt Końskiej Jamy i dalej szlak niebieski na Halę Izerską. Inny wariant pieszy dojścia z Jakuszyc do kopalni Stanisław, to ścieżka od Gościńca „Leśniczówka” drogą, razem ze szlakiem rowerowym ER-2 do Walońskiego Kamienia i dalej znakowanym Szlakiem im. Willi Ericha Peuckerta do Izerskich Garbów (kopalnia Stanisław).

Komentarze (10)

To już jest paranoja.... No ale czego nie robi się dla pieniędzy, narciarze zostawią trochę grosza za wódkę i jadło.... Szkoda, że promuje się taką własnie aktywność, jeżeli narciarze chcą zamkniętych szlaków niech sobie zrobią single tracki podobne do tych rowerowych...

wódka i jadło.. głodnemu chleb na myśli

Dobra decyzja, wokol tyle gor wiec piechurzy nie musza deptac sladow do biegowek, ktore przygotowuje ratrak

I bardzo dobrze

I bardzo dobrze

Piesi nie myślą i chodzą z dziećmi całą trasą,niszcząc tory.Są zagrożeniem dla siebie i dla narciarzy.W Jakuszycach dla pieszych jest wiele ciekawych szlaków,nie muszą chodzić trasami narciarskimi.

Hahaha piesi stworzyli i oznaczyli te trasy... Nie chcę nikomu imputować ale schroniska górskie i te trasy powstały dzięki piechurom...

A szlaki są oznaczone i od zawsze były szlakami pieszymi a nie nartostradami.

zaznaczm , że uprawiam wszelką turystykę , indywidualną , pieszą , narciarską ( w tym na biegówkach w Jakuszycach )rowerową oraz inną firmowaną przez pttk , jednak nie rozumiem dlaczego to piesi mają się usunąć z wyznaczonych dla nich (całorocznych)szlaków gdy dla narciarzy zima w izerach to kilometry tylko dla nich ratrakowanych tras .Ps. droga na ORLE spacerówką w te i nazad chyba nikogo nie bawi tak jak ,,kółko " z ,,samolotem"

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to byly trasy,ale dla cietrzewia i jego cieciorki te ptaki korzystaly z terenow - mialy wolnosc.Pozniej przyszedl piecuch ze swoja propaganda polowania na wszystko,a obecnie jest nie lepiej.Szkoda pisac.