To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W górach już biało

W górach już biało

Śnieg widać już w Karkonoszach i Górach Izerskich. Karkonoski Park Narodowy przypomina, że na okres zimowy zamknięto niektóre ze szlaków turystycznych.

Śnieg widać już w Karkonoszach i Górach Izerskich. Karkonoski Park Narodowy przypomina, że na okres zimowy zamknięto niektóre ze szlaków turystycznych.

Płatki śniegu można było dzisiaj zobaczyć w Jeleniej Góze. W Jakuszycach czy czeskiej Jizerce warstwa białego puchu jest już spora. Prezentujemy screen z kamery internetowej, umieszczonej w Jakuszycach.

Karkonoski Park Narodowy przypomina, że we wschodniej części Karkonoszy w okresie zimowym zamknięte są następujące szlaki:

1. Droga Jubileuszowa na Śnieżkę (znaki niebieskie), od Śląskiego Domu do zejścia szlaku na Kowarski Grzbiet,
2. od Schroniska Nad Łomniczką, przez Kocioł Łomniczki do Śląskiego Domu (znaki czerwone),
3. przez niszę niwalną Białego Jaru (znaki żółte) - w tym czasie wytyczony jest szlak zimowy od górnej stacji wyciągu na Kopę do Strzechy Akademickiej,
4. od Domku Myśliwskiego do Samotni (znaki niebieskie),

W zachodniej części Karkonoszy w okresie zimowym zamknięte są szlaki:
1. od Schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte) - obowiązuje tyczkowany wariant zimowy od schroniska do czerwonego szlaku granicznego,
2. od Schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem (znaki zielone),

Zimą na odcinkach niektórych szlaków obowiązuje znakowanie w postaci tyczek. - Na czas zimy ustawiane są również tablice informujące o trudnych warunkach w górach, m.in. o oblodzeniu szlaku (np. szlak czerwony od Śląskiego Domu na Śnieżkę) lub nawisach śnieżnych (punkty widokowe nad Śnieżnymi Kotłami) – czytamy w komunikacie KPN-u.