To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wódka, zazdrość i śmierć

Wódka, zazdrość i śmierć

Jaki miały przebieg tragiczne zdarzenia w mieszkaniu Romana S. (57 lat) i jaka była ich bezpośrednia przyczyna, naprawdę wiedzą na razie tylko uczestnicy imprezy, która odbywała się tam z piątku na sobotę. Ich przebieg zapewne niebawem odtworzą też policja i prokuratura.

Wiadomo jednak na pewno, że w sobotę nad ranem gospodarz lokalu zamordował współbiesiadnika, okaleczył zwłoki i próbował je ukryć w studzience kanalizacyjnej niedaleko bloku. Reszta jest przedmiotem domysłów mieszkańców Lwówka.

Dramat rozegrał się na ul. Jana Pawła II, dosłownie kilka kroków od komendy powiatowej policji. Wszystko wydało się niemal natychmiast, dzięki lokatorom mieszkającym w tym samym bloku (i impulsowi, który obudził ich we właściwym momencie).

- Poszłam spać wyjątkowo wcześnie i spałam jak kamień. Nie mam pojęcia dlaczego obudziłam się koło czwartej. Nie było żadnych szczególnych hałasów, nawet nie wiedziałam, że Roman imprezuje. Podeszłam do okna, nic się nie działo, już miałam wrócić do łóżka, gdy tak dziwnie stuknęły drzwi i kratka przed nimi. Spojrzałam jeszcze raz i zobaczyłam Romana ciągnącego coś w kocu. Spojrzałam uważniej i zauważyłam wystającą gołą stopę, po chwili odsłonił się goły tyłek. Krzyknęłam „Jezus Maria! Romek zabił Bożenkę!”. Pobudziłam całą rodzinę. Roman zaciągnął ciało do studzienki, wrzucił je do niej, przykrył deklem i wrócił do domu. Ja pobiegłam na policję – opowiada.

Świadek przyznaje, że przez chwilę wahał się, czy powiadomić organy ścigania. Roman i jego znajomi, to ludzie, z którymi lepiej nie mieć zbyt często do czynienia, a zeznawanie w prokuraturze, na policji i w sądzie też do przyjemnych nie należy. - Pomyślałam jednak: „a może jeszcze żyje…”. I to zdecydowało.

Gdy po chwili policjanci znaleźli zwłoki, okazało się, że ofiarą nie jest partnerka Romana S. – Bożena S.(45 lat), lecz Maciej L.(34 lata), kolega tej pary. Widok był makabryczny. Ciało było mocno okaleczone. Głowa została niemal całkowicie odrąbana, a do tego zniekształcona uderzeniem tępym narzędziem. Zamordowanemu odrąbano też jedną nogę, a drugą częściowo. Częściowo poobcinane zostały także kończyny górne.

Pan Piotr mówi, że jest lwóweckim grabarzem i że widział zwłoki. - Nawet składałem je do kupy. Były czyściutkie, bez żadnych śladów krwi. Chyba je umyli – mówi. Zna dobrze wszystkich uczestników dramatu. – Byłem parę razy u Romka na imprezie.

Zapewnia, że wie co się tam zdarzyło. - Pili od wieczora. Jak im się skończyła wódka, Romek poleciał dokupić flaszek. Gdy wrócił zobaczył Maćka ze swoją Bożenką. Nie tylko rozmawiali… Romek to był bardzo nerwowy facet. Przy drzwiach miał zawsze taką maczetę, której używał do obcinania gałęzi w lesie. Bo on w lesie pracował; Maciek zresztą też. No to chwycił maczetę i pociągnął po szyi Maćka. Potem poprawił siekierą.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 47/09.

***
Wczoraj sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące zatrzymanego mężczyzny i kobiety.

Komentarze (13)

Nie wierzę,że nikt tego nie słyszał.Przecież ta zbrodnia miała miejsce w bloku.

w polsce to powinni wprowadzic kare smiercia

~OJEJ .. męzczyzna pijany jest *strasznie NIEbezpieczny ! .. na pewno Roman S.
myślał,ze zabija *kurczaka !

~SMUTNE ... :s

bardzo dziękujemy pani za szybką interwencje z pani strony,powinna pani medal dostać za odwage.Kto wie ile by leżał tam nasz kolega.Wtedy by zaginoł i rodzina by poszukiwała go bóg wie ile czasu by trwały poszukiwania..

U.u. Ja jestem ze lwowka.. masakra. jak tu bezpiecznie wyjsc z domu gdzies

Lwówek Śląski - miasto żuli i małomiasteczkowej patologii... nienawidze każdego mieszkańca... wstyd że tam mieszkałem...

"Kuben" padalcu !!!!, gdzie tylko możesz , to Nas obrażasz . Jest nam wstyd ,że między nami taka menda mieszkała.

Dosyc tch lamentow nad tym, co nazywa sie selekcja naturalna, choc jest to brutalne. Brutalna powinna byc tez reakcja spoleczenstwa wobec sprawcow, jaka tego nie wiem. Apeluje o pomysly !!

~Pan jest doświadczonym *męzczyzną i na pewno z *woreczkiem fajnych pomysłów!
.. *a ! ..mam jeszcze pytanie: ..Czy zepsuty męzczyzna jest *jeszcze do naprawienia?

Mam o Lwówku zupełnie inną opinię. Zresztą wystarczy zajrzeć choćby do dzisiejszej "turystyki" - dodatku Gazety Wyborczej, gdzie Lwówek i okolice występują w roli głównej. Na pierwszej stronie okładki - przepiękny i niepowtarzalny widok z drugiego brzegu jeziora na biało - żółty szynobus opuszczający stację Pilchowice Zapora.

ty p***usie j*** Lwówek jest zajebistym miastem !! sk***ielu zabijemy cie ,,mieszkańcy Lwowka Śląskiego'' kim ty k***a jestes ze masz taka opinie o Lwówku pajacu j*** żuli i patologie to ty masz na chacie !!!!

Poczytuje za koplement Twoj komentarz. Istotnie doswiadczenie mam, a i pomysly tez, czy to znaczy, ze jestem zepsuty???