To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Vipy i dobra zabawa na balu fundacji Szmajdzińskiego

Vipy i dobra zabawa na balu fundacji Szmajdzińskiego

Cel był szczytny, zabawa przednia, uczestnicy zadowoleni. Po raz siedemnasty w hotelu Mercure w Jeleniej Górze na balu charytatywnym członkowie i sympatycy lewicy nie tylko się dobrze bawili, ale też zbierali pieniądze na stypendia dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczny bal był już drugim zorganizowanym przez fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego i Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską. Zaproszenie posłanki przyjęli, m.in. Ryszard Kalisz, Grzegorz Napieralski i Cezary Olejniczak. Wśród gości byli także lokalni samorządowcy, przedstawiciele palestry, właściciele firm.

Atrakcją samą w sobie, jak zwykle przy tego typu okazjach, był też sam prowadzący – Olgierd Poniźnik, który zabawiał gości. Jego dowcip i poczucie humoru udzielało się wszystkim.

Bal obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich była licytacja rozmaitych fantów. Pod młotek poszła, m.in. książka Ryszarda Kalisza z autografem autora, portret Aleksandra Kwaśniewskiego, był też album ze zdjęciami z wyjazdu polskiej młodzieżówki partyjnej sprzed wielu lat na Kubę, a w środku zdjęcie J. Szmajdzińskiego z.... Fidelem Castro. Za kilkaset złotych została sprzedana czapka Taliba, choć niektórzy myśleli, że to moherowy beret.

M.Sekuła-Szmajdzińska przymierzyła nakrycie i oznajmiła wszystkim, że ona naprawdę lubi mohery.

Wodzirej przygotował dla vipów specjalną konkurencję. Był to rzut projektami ustaw sejmowych do celu. R. Kalisz miał trafić w laskę marszałkowską projektem ustawy o związkach partnerskich. G. Napieralski musiał rzucić do kosza ustawą o odpadach, a C. Olejniczak miał za zadanie trafić do zamrażarki PiS-owskim projektem ustawy o ogrodach działkowych. Tę konkurencję wygrał R. Kalisz, który w nagrodę dostał krawat w bałwanki.

- Rysiu, ja bym cie chciała zobaczyć w nim w telewizji – zażartowała M. Sekuła-Szmajdzińska. Ale poseł Kalisz przekazał nagrodę do licytacji.

W czasie imprezy przeprowadzono także loterię fantową, a szczęśliwiec mógł kupić pączka, w którym ukryty był złoty pierścionek. Dochód z wszystkich tych atrakcji powiększał konto fundacji. W ubiegłym roku w czasie balu zebrano 38 tysięcy złotych, które w całości zostały przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży z regionu jeleniogórsko-legnickiego.

Uczestnicy balu szaleli do rana, a bawił ich zespół Tomski Band, który spełnił życzenie gospodyni i zagrał trochę rockowych kawałków. M. Sekuła-Szmajdzińska pokazała, że jest rock'n'rollową kobietą.

IMG_4149.JPG
IMG_4150.JPG
IMG_4155.JPG
IMG_4156.JPG
IMG_4158.JPG
IMG_4161.JPG
IMG_4162.JPG
IMG_4163.JPG
IMG_4164.JPG
IMG_4167.JPG
IMG_4170.JPG
IMG_4172.JPG
IMG_4174.JPG
IMG_4177.JPG
IMG_4184.JPG
IMG_4191.JPG
IMG_4196.JPG
IMG_4199.JPG
IMG_4202.JPG
IMG_4210.JPG
IMG_4212.JPG
IMG_4217.JPG
IMG_4218.JPG
IMG_4219.JPG
IMG_4221.JPG
IMG_4223.JPG
IMG_4226.JPG
IMG_4228.JPG
IMG_4232.JPG
IMG_4238.JPG
IMG_4240.JPG
IMG_4241.JPG
IMG_4244.JPG
IMG_4249.JPG
IMG_4250.JPG
IMG_4252.JPG
IMG_4257.JPG
IMG_4259.JPG
IMG_4261.JPG
IMG_4264.JPG
IMG_4270.JPG
IMG_4273.JPG
IMG_4276.JPG
IMG_4280.JPG
IMG_4285.JPG
IMG_4288.JPG
IMG_4291.JPG
IMG_4293.JPG
IMG_4295.JPG
IMG_4298.JPG
IMG_4300.JPG
IMG_4305.JPG
IMG_4314.JPG
IMG_4322.JPG
IMG_4325.JPG
IMG_4328.JPG
IMG_4330.JPG
IMG_4335.JPG
IMG_4341.JPG
IMG_4344.JPG
IMG_4347.JPG
IMG_4351.JPG
IMG_4359.JPG
IMG_4362.JPG
IMG_4369.JPG
IMG_4375.JPG
IMG_4380.JPG
IMG_4382.JPG
IMG_4385.JPG
IMG_4389.JPG
IMG_4391.JPG
IMG_4394.JPG
IMG_4403.JPG
IMG_4406.JPG
IMG_4410.JPG
IMG_4413.JPG
IMG_4415.JPG
IMG_4420.JPG
IMG_4422.JPG
IMG_4425.JPG
IMG_4429.JPG
IMG_4434.JPG
IMG_4438.JPG
IMG_4449.JPG
IMG_4451.JPG
IMG_4462.JPG
IMG_4464.JPG

Komentarze (80)

No proszę ! Ryszard Kalisz, mimo swojej tuszy, nie lęka się sportu: piłka nożna, skoki narciarskie... W zdrowym ciele zdrowy duch. Szkoda, że nie można tego powiedzieć o Jarkaczu.

A co tu ma do rzeczy jakiś Jarkacz?

Kotlina Jeleniogórska,przypadła w spadku,Szmajdzińskiej,po mężu?

Kto ją tam zna?albo Kalisza?

Ruch Palikota?

Nie "jakiś Jarkacz", tylko Jego Ekscelencja Jarosław "Absmak" Kaczyński.

Zdrowy trzon społeczeństwa ma prawo do godziwej rozrywki. Dobrze, że odbył się ten bal. Miło popatrzeć na przystojnych gentlemanów bawiących się w towarzystwie pięknych kobiet. "To był bal..."

A co tu ma do rzeczy jakiś Jarkacz?

Kotlina Jeleniogórska,przypadła w spadku,Szmajdzińskiej,po mężu?

Kto ją tam zna?albo Kalisza?

Ruch Palikota?

Bawi się bawi czerwona kotlina... taki bal na Titanicu chyba. Jeleniogórska lewica miała zająć się nawet swoim programem wyborczym, wyrównaniem szans kobiet na rynku pracy, miejsca pracy dla młodych ludzi, ale akurat okazało się, że jest bal i są VIP więc całkiem zapomnieli...

Tendencja od lat,no i może jest coś do sprzedania po Niemcach,jakiś pałacyk,typu Paulinum,trzeba trzymać łapkę na kursie,skoro w "warsiawce" się nie udaje:)

Po Niemcach ? 68 lat po wojnie ?

Nick Anonim- a kto kupił Paulinum,a kto przymierza sie do Muzeum w parku norweskim,i domu dziecka w Dąbrówce?

Po 68 latach,są dalej poniemieckie,no chyba że car Rosji je wybudował!

Piascie Rzygomiru. Poniemieckie to one były po 8/9 maja 1945 r. Natomiast po 4 czerwca 1989 roku są to nieruchomości "pokomunistyczne", którymi współcześnie - po amatorsku - zarządzają niepodległościowe władze naszego kraju lub samorządu terytorialnego. DOLNOŚLĄZAK.

Racja panie Kazimierzu. Dzięki za wsparcie.

I bardzo dobrze, że są takie bale... chyba się przeniosę na lewą stronę ;P

Idź,żadna strata!

To oni zniszczyli to miastO.TO oni sa zaprzeczeniem i wrogiem lewicy.Oni powiinni zebrac kesz na dobroczynne cele bez tańcow i pijaństwa.To co robia nie ma nic wspólnego z lewicą.Rechot Kalisza roznosi sie nad byłą czerwona kotliną i straszy biednych ludzi.

Biednych, czyli Ciebie ?

Ohydeo. Niszczenie miasta rozpoczęło się tuż po odzyskaniu niepodległości w 1990 roku. Nie zapoczątkował tego komunistyczny "Człowiek z żelaza" ani "Człowiek z marmuru", lecz "Człowiek ze styropianu". DOLNOŚLĄZAK

GOK-u, Olejniczak ma na imię Wojciech, a nie Cezary! Tyle już lat służysz lewicy, powinieneś to wiedzieć

Nick Anonim-naprawdę nie rozumiesz zasad dobroczynności?

A My się cieszymy że do Jeleniej Góry przyjechał Grzegorz Napieralski.Jesteśmy przekonani że wróci na lidera SLD. Jest osobą koncyliacyjną i tylko żeby stary układ i nasi starsi bracia nie umniejszali jego osobie i umiejętności.

Ja też bardzo się cieszę z wizyty Grzegorza Napieralskiego. Jestem jednak przekonany, że na lidera SLD nie wróci, gdyż - w myśl zasady - "dwa razy do tej samej wody wejść nie można". Jako "starszy brat" potwierdzam, że Grześ jest osobą koncyliacyjną. Nie zamierzam umniejszać "jego osobie i umiejętnościom" jeżeli jego starania przełożą się na wynik wyborczy całego ugrupowania. Póki co to "stary układ i starsi bracia" zadbali o to aby SDRP i SLD mogło zaistnieć w politycznej przestrzeni naszego kraju. Dzięki temu Grzesiu mógł wstąpić do lewicowej partii i uczestniczyć w wyborach nie tylko sołtysa we własnej wsi. Nie lekceważ tego. DOLNOŚLĄZAK.

Wasi starsi bracia,poprzez pożyczkę moskiewską,wędrowkę po rożnych partiach,robili was w durnia,a powinni być konstytucyjnie zakazani,jako partia propagująca bolszewizm.

Problem w tym,czy kargulowe plemie to zrozumie,bo ja waątpię.

Co to jest bolszewizm? Kim jest kargulowe plemię i czym różni się od typu nordyckiego? Treść twojego postu wskazuje, że pisała go osoba z mongolizmem na buźce. Czy twoja mama dostąpiła tego szczęścia i urodziła cię jako downa.

Co to jest bolszewizm?

Nastepny idiota czerwony,ktory mamusi się zapiera?

A ty miałeś mamusię,buraku?

Po wpisie sądzę,ze jesteś adoptowany przez dwoch pedałów!

Ja mamusi się nie zapieram. Miałem aż dwie mamusie. Widzę, że jesteś znawcą ludzi z męskim problemem endokrynologicznym. Czy jesteś cudownym dzieckiem miłośników części rowerowych?

Anrosia -jesteś żałosnym dzieckiem internetu,bierzesz mnie na przepychanki?

Za dużo ci wmówili,że to działa,czyli obelgi,ja akurat jestem bandyta,uważaj..

Nie musisz się tak szczegółowo przedstawiać. Nigdy w życiu do łba by mi nie przyszło, ażeby bandytę brać na przepychanki, obelgi. Na odległość śmierdzisz. Zesrałeś się?

Jak tylko gdzieś przebija czerwone szambo to od razu wystaje z niego głowa Dolnoślązaka piejącego peany na cześć sierpa i młota oraz twierdzącego, że to szambo pięknie pachnie.

To był bal kwadransowych grubasów

I pomyśleć. że po 1990 roku większość z nich chciala uciekać z Polski, bo wiedzieli jak sobie nagrabili. A teraz bale organizują. Kalisz jak taki dobroczynny to niech swoją dietę przeznaczy dla biednych. a sam przejdzie na dietę 1000 kalorii. Szkoda, że wśród gadżetów na aukcji zabraklo paly zomowskiej, Niejeden z lezką w oku by ją kupil, Albo może taki konkurs: lanie palą demonstranta na czas. Ciekawe. że zabraklo najnowszego naszego wicedyrektora muzeum. Czyżby już tak zajęty? Toż to przecież sami Kalisz i Napieralski zjechali do "czerwonej dolinki". Nie wyszedl nie powital nie poklonil się?

Oni nie chcieli sdalać z Polski po 1990 roku, gdyż nie mieli skończone 18 lat i nikt im nie dał paszportu. Kalisz na dietę nie przejdzie, gdyż jest człowiekiem biesiadnym. Jest zatem nadzieja, że jego naczynia krwionośne wypełnią się wkrótce cholesterolem. Wśród gadżetów była czapka oficera MO-SB oraz pałka milicyjna. Ślepiec jesteś?
To prawda zabrakło konkursu pn. "lanie pałą demonstranta na czas". A to z tego powodu że na bal nie dotarła młodzieżówka z PiS-partii, która - na zamówienie - specjalizuje się w odgrywaniu takich scen.
Kusiak nie wyszedł i nie pokłonił się, gdyż został w muzeum zmumifikowany.

Kusiak nie zostal zmumifikowany, lecz przygarnięty do nowej ferajny. W myśl zasady qurwa qurwie łba nie urwie. Jest to walka z bezrobociem made by PO. By, żyło się lepiej... kolesiom.

Może nie zmumifikowany ale zahibernowany. Z bezrobociem się nie walczy. Bezrobociu się przeciwdziała. Znam przypadki, że qurwa qurwie łeb urwie. Obojętnie, kto będzie zarządzał korytem, w pierwszej kolejności zaspokojone zostają potrzeby osób przewidywalnych. Nie muszą to być kolesie.

Chętnie zapoznam się z "przypadkami" Co do przewidywalności imć Kusiaka to Jelenia Góra ma naprawdę wielkie szczęście. 3 lata trwal wakat na stanowisku i przez trzy lata nie znalazl się nikt przewidywalny w Jeleniej i okolicach. I wreszcie pojawil sie promyk nadziei. Oto Józef Kusiak JEDYNY przewidywalny, krynica mądrości, wielki znawca Ars Amandi i ostatnia nadzieja bialych. Pochylil się nad naszym grodem i zgodzil się zostać zastępcą dyrektora muzeum. Jesteśmy uratowani

Uratowani? Chyba nie? Ale na pewno nie zniszczeni.

Nie jeden Olejniczak po świecie chodzi, na balu był p. Cezary Olejniczak - nie byłeś - nie wiesz, nie pouczaj tych, którzy byli i wiedzą:)

-----DO RYSIA----- KOLEGO SZACUN DLA CIEBIE -----FOTKA ZAJEFAJNA------

Rysio, żyj do + nieskończoności a nawet o jeden dzień dłużej. Niech twoje życie ubarwia Jarosław i Antoni, tato rydzyk w octowej zalewie oraz Mariusz z ABC o facjacie Ławrientija Berii.

Rysio. Czyżbyś ząmieścił swój profil. Fotka rewelka. Pasuje do SB-ckiej kartoteki. Zrób sobie jeszcze prawy i lewy profil. Będzie komplet.

Turandt - nie, to ty bedziesz tak wyglądał,jak cie spotka SB-ek,a znam paru i cie polecę,a oni cie przelecą,cweliku partyjny

Rysio wiedziałem, że masz znajomości tu i ówdzie. Czy także tam i przedtem. Czy możesz - zamiast Turndta - mnie polecić. Jestem spragniona. Ale czy oni - po tylu latach - jeszcze coś mogą? Na wszelki wypadek będę miała niebieskie tabletki.

Do TURANDA Z 15.09 Wal się frajerze ,czego kolejny pajacu chcesz od Downów a cmoknij ty ich wszystkich w gołe dupska.J oglądaj się za siebie,bo jak trafisz na mamusie takiego dzieciaka z downem to szlak cię trafi na miejcu.

szlag

Do kiwaka z 15:56. Dzięki za ostrzeżenie. Będę unikał nieszczęśliwych matek z mongoidalnymi dzieciakami. Napisz tylko jakimi ścieżkami chadza twoja mama razem z tobą?

Ty łapsie unikaj porządnych ludzi,bo ci ktoś kuku zrobi!

Turandt -wiem skąd cie przesiedlili,z Miedzianki,wziąłeś króliki,świnie do łazienki,i zostałeś inteligentem w JG.

Za wyzywanie od Downa i mongoidalnych typów masz ,jak w banku,po ryju!!

turand-wal się ty posrany frajerzyno.

Miedzianka juz cię lubię,jak będziesz chciał lac tago frajera Turanda to jestem z tobą.

kiwak-jak ja lubie drażnić czerwonych frajerów,jak się puszą,a z pyska leci piana,cudowny widok:)))))))))))))

Damy radę,jeszcze trochę,damy radę:))

Straszny tu burdel!!!

AnonimGall -podziękuj Turandtowi za wyzwiska od wycieczek pod adresem dzieci z Downem