To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” już w kinach

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” już w kinach

Szczycącą się rekordowym budżetem, brawurową adaptację bestselerowego komiksu film „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” od piątku, 4 sierpnia, oglądac można  na ekranach kin Helios. W obsadzie kinowej superprodukcji Luca Bessona sławy ze świata kina, muzyki i modelingu. Humor, rozmach i wizjonerstwo – to będzie jedno z największych filmowych wydarzeń tego roku!

Valerian i Laureline, bohaterowie superprodukcji Luca Bessona, to kosmiczni agenci odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia…

Sytuacja staje się poważna, gdy otrzymują nowe zadanie. Na rozkaz komandora udają się do międzygalaktycznego miasta Alpha. Zapierająca dech w piersiach metropolia jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, które od setek lat dzielą się ze sobą wiedzą
i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

„Valerian”, to nie tylko największe dzieło w karierze reżysera Luca Bessona, ale również najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA! „Czekałem całe życie, żeby zrobić ten film” – mówi reżyser.