To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Utrudnienia potrwają do marca

Utrudnienia potrwają do marca

Kto nie musi, niech nie wyjeżdża z Jeleniej Góry ulicą Wincentego Pola. Rozpoczęła się przebudowa mostu na Bobrze. - Utrudnienia mogą potrwać nawet do marca przyszłego roku – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ma to związek z budową obwodnicy południowej. Nowy most budowany jest tuż obok istniejącego. - Po zbudowaniu nowego, ruch zostanie puszczony tamtędy a wykonawca przystąpi do remontu istniejącego mostu – mówi Jerzy Bigus. Będzie to gruntowny remont, trzeba będzie rozebrać go praktycznie do fundamentów i zbudować od nowa.

Na każdym z mostów będą po dwa pasy ruchu. Na razie przy moście ruch odbywa się wahadłowo. Tak będzie jeszcze przez kilka miesięcy. - Nie ma tam świateł, gdyż ruch nie jest duży i kierowcy przepuszczają się. Monitorujemy sytuację, jeśli będzie potrzeba, wprowadzimy tymczasową sygnalizację – mówi J. Bigus.

Kierowców o wyrozumiałość prosi zastępca prezydenta Hubert Papaj. - Przepraszamy mieszkańców i innych podróżujących za te problemy, ale ze względów technologicznych inny sposób budowy nie jest możliwy. Wykonawcy podejmują starania, by możliwie szybko udrożnić ten wjazd do miasta – powiedział.

Trwają też intensywne prace nad budową wjazdów na obwodnicę przy Węźle Grabarowskim. Są utrudnienia także na Konstytucji 3 Maja. Wyłączone jest po jednym pasie ruchu dla jadących w stronę Wrocławia i Zabobrza. Mimo tego, J. Bigus zaleca, by wyjeżdżający z Wrocławia korzystali z Konstytucji 3 Maja niż z ul. Wincentego Pola.

Utrudnienia mogą napotkać też jadący w stronę Osiedla Łomnickiego. W ubiegłym tygodniu droga była zablokowana gdyż układano belki nad podporami. Nad Łomnicką ma prowadzić estakada, zmieniająca się dalej w wiadukt nad przejazdem kolejowym.

Jak mówi J. Bigus, wykonawca zaczął od elementów najtrudniejszych architektonicznie, czyli wspomnianych mostów, wiaduktu i estakady. - Sądzę, że kłopoty komunikacyjne związane z budową tych elementów mogą potrwać nawet do marca przyszłego roku – mówi dyrektor MZDiM. - Jednocześnie trwa przezbrajanie terenu pod drogę. Mam na myśli przekładanie instalacji gazowej, linii napowietrznych średniego napięcia.

Przezbrajanie ma potrwać do końca maja, a do końca października wykonawca zamierza zrobić podbudowę nowej drogi. Asfalt ma być położony wiosną przyszłego roku. Termin zakończenia inwestycji do 30 czerwca 2012 roku.

 

 
Utrudnienia potrwają do marca
Utrudnienia potrwają do marca
Utrudnienia potrwają do marca
Utrudnienia potrwają do marca
Utrudnienia potrwają do marca

Komentarze (2)

na sudeckiej i w.pola też powinny być skrzyżowania bezkolizyjne a nie zwykłe

u nas to powinni budowac ronda wtedy nie bylo by takich korkow