To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uratował życie, teraz dostał nagrodę

Uratował życie, teraz dostał nagrodę

Dzisiaj w sali lwóweckiego urzędu miasta odbyła się uroczystość w czasie, której nagrodzony został Jacek Zbroja, policjant, który na co dzień pracuje w gryfowskim komisariacie. Jacek Zbroja zasłynął tym, że 15 października uratował życie trzem mieszkańcom Lwówka Śląskiego.

Przypomnijmy, że do kolizji drogowej doszło 15 października po godzinie 15 w Lwówku Śląskim na drodze wojewódzkiej w kierunku Jeleniej Góry. Kierowca Volkswagena Golfa 19-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego stracił panowanie nad samochodem, dachował i wpadł do rzeki. Samochodem jechało czterech mężczyzn, jeden z nich o własnych siłach wydostał się z samochodu, reszta nie mogła z niego wyjść, ponieważ zakleszczyły się drzwi. Mimo tego, że w rzece było mało wody to samochodów wbił się w piasek a jego wnętrze bardzo szybko wypełniało się wodą, jednemu z pasażerów trzeba było podtrzymywać głowę, aby nie utonął.

Wypadek widziało dwoje mieszkańców Lwówka Śląskiego i Jacek Zbroja który, na co dzień mieszka we Wleniu. Jacek Zbroja wracał akurat ze swojej służby, zatrzymał się i wspólnie z przypadkowo napotkanymi ludźmi wyciągali pasażerów auta na brzeg rzeki. Policjant, który był już po służbie rozbijał szyby samochodu rękoma przez co razem z poszkodowanymi w wypadku trafił do szpitala w Lwówku Śląskim, gdzie założono mu kilkanaście szwów. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej wszyscy uczestnicy kolizji drogowej przeżyli, gdyby nie szybka pomoc zdarzenie mogłoby skończyć się tragicznie.

Podczas uroczystości, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godzinie 14.30 w sali obrad lwóweckiego urzędu padło wiele słów podziękowań i nagród dla Jacka Zbroi, który otrzymał wcześniej nagrodę pienieżną od komendanta lwóweckiej policji Roberta Mirasa. Na spotkanie licznie przyszli policjanci i samorządowcy. Zdarzenie, w którym pomagał Jacek Zbroja dwa tygodnie temu pokazywane było w TVN-ie w magazynie „Prosto z Polski"

 

Komentarze (9)

A ty marny polonisto (z małej litery napisałem słowo TY,ponieważ nie zasługujesz żeby było z większej),nie czepiaj się szczególików.Jeśli się tobie nie podobają reportaże Pana Kaszuby,to po prostu ich nie czytaj gamoniu.A poza tym,w jednym miejscu,zapomniałeś postawić przecinek.Żałosny polonista za 3 grosze!!!

Jestem bardzo kulturalny i miły dla osób które na to zasługują.Zresztą wśród ludzi i dla ludzi różnego pokroju pracuję,bo taki wykonuję zawód,ale czytając tą śmieszną krytykę pod adresem Pana Kaszuby i jego reportaży,nie mogę być miły dla osoby która ocenia w ten sposób.Czytam wszystkie wiadomości i reportaże p.Marcina ponieważ pochodzę ze Lwówka i bardzo interesuję się różnymi sprawami związanymi z tym miastem.Nie spotkałem się jeszcze żeby p. Kaszuba napisał nieprawdę,lub drastycznie zmieniał fakty.Bardzo miło mi się czyta wszelkie wiadomości napisane przez Tą osobę.Jeśli jak to piszesz,nie jesteś polonistą,i pewnie sam popełniasz błędy,to nie masz prawa kogoś oceniać w ten sposób,na dodatek zarzucając kłamstwo lub przeinaczanie faktów,nie znając całej sprawy.Wyluzuj gościu,albo sam się zabaw w reportera.Tutaj w wielu wiadomościach można natknąć się na jakiś błąd,bo nie ma ludzi nieomylnych,więc nie komentuj więcej tak,albo jak napisałem wcześniej,po prostu nie czytaj wiadomości.

Oczywiście,jest demokracja,masz prawo krytykować.Tylko przynajmniej rób to z pewnym umiarem i taktem.Po prostu masz jakieś uprzedzenia do osoby Pana Marcina,i wnioskuję z tego,że cokolwiek by nie napisał,wszędzie znajdziesz u niego błąd i przekłamanie.Musiał jakimś swoim reportażem,Tobie osobiście,mocno nadepnąć na odcisk.Chyba jesteś z SLD...

No, coż - pan Kaszuba jest amatorem, który się stara. Jednak do redakacja NJ odpowiada za dopuszczenie tekstu, który nie do końca jest poprawny. Gdzie jest redaktor i korektor? Co do obiektywizmu - przy takiej notatce, trudno go oceniać.