To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ulica Nadbrzeżna gotowa. Rowerzyści i mieszkańcy się ucieszą

Ulica Nadbrzeżna gotowa. Rowerzyści i mieszkańcy się ucieszą

Jeleniogórzanom przybyła wygodna i ładna trasa rowerowa. Zadowoleni są także mieszkańcy, bo mieli dosyć jazdy po dziurach i wybojach. Remont ulicy Nadbrzeżnej jest już zakończony. Jutro (7.07) będzie oficjalnie odebrany.

Trasa od razu zyskała popularność. Jeleniogórzanie jeżdżą nią na rowerach do Cieplic. Niektórzy odkrywają dopiero teraz ten zakątek miasta i łąki nad rzeką Kamienną. - To idealne miejsce na rodzinne wypady i mamy w planach zagospodarowanie tych terenów - mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Na razie jest strefa pieszo- rowerowa. Samochody mogą poruszać się tu z prędkością 20 km/ godz. Ruch powinien być niewielki, bo dojeżdżają tylko mieszkańcy domów przy Nadbrzeżnej.

Została wyremontowana nawierzchnia ulicy od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Wolności, powstała ścieżka rowerowa, zamontowane zostało oświetlenie typu LED, zmodernizowana została sieć wodni-kanalizacyjna oraz odrestaurowane zostały dwie kładki na rzece Kamiennej w stronę ulicy Warszawskiej. Wartość inwestycji to blisko 8 mln zł.

nadbrzeżna  (2).jpg
nadbrzeżna  (3).jpg
nadbrzeżna  (4).jpg

Komentarze (6)

Dlaczego na wyremontowanym metalowym moście nie została wymieniona nawierzchnia? Według wymagań przetargowych powinna być wykonana z tworzywa sztucznego. Zamontowane tam metalowe krato-podesty są niebezpieczne, np: dla osób z lękiem przestrzeni, rolkarzy, kobiet w butach z wysokim obcasem, zwierząt, etc.

Jeszcze zamiast nieczynnych torów do Karpacza ścieżkę zrobić i cacy :)

A ta śmieszna ścieżka rowerowa raz pojawia się, raz znika.

A przy tm mostku stały dwa słupy które blokowały wjazd samochodów teraz już ich nie ma i samochody jeżdżą pod prąd bo nikt nie patrzy na znaki

I zaczął się horror, rowerzyści jadą środkiem jezdni mimo że obok jest ścieżka dla rowerów.Przy wyjeździe na Wolności to już wogóle nie da się przejść bo rowery jadą całą szerokością jezdni i chodnika zamiast jechać wyznaczoną ścieżką dla rowerów. Specjalnie zajerzdżają drogę kierowcom bo to przecież ścieżka rowerowa oby nie doszło do tragedii !!!!

"... od skrzyżowania z ul. Powstańców WIELKOPOLSKICH ..."