To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ukradł auto za 650 tys. zł i ukrył je w stodole

Ukradł auto za 650 tys. zł i ukrył je w stodole

38-latek z powiatu lwóweckiego nie ukradł pierwszego, lepszego auta.  Upatrzył sobie na parkingu w Szklarskiej Porębie Land Rovera Range Sport. Ukradł pojazd i ukrył w stodole na terenie powiatu lwóweckiego. W zamian za ukrycie samochodu właścicielowi stodoły dał narkotyki. 

Złodziej został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące Podejrzanemu o kradzież z włamaniem oraz udzielanie narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, do kradzieży pojazdu marki Land Rover Range Sport doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2021 roku w Szklarskiej Porębie. Poniesione straty właściciel oszacował na 650 tysięcy złotych.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Jeleniej Góry rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Działali wspólnie w mundurowymi z Lwówka Śląskiego i zatrzymali 38-latka jako podejrzanego o kradzież tego auta.

Okazało się, że skradziony samochód ukryty był na jednej z posesji na terenie powiatu lwóweckiego.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 38-latek w zamian za użyczenie stodoły, w której przechowywał skradzione, auto udzielił kilkukrotnie właścicielom tej posesji środki odurzające.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora rejonowego zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Komentarze (8)

Upier***** bandziorowi ręce przy samej du.dzie.

Raczeju bolszewikowi...

jak taki burak i wieśmak mógł ukraść topowy model Suv'a? dość proste, bo na aliexpress sprzedają gotowe i banalne urządzenia do zapisu i odtworzenia kodu nagranego z oryginalnego kluczyka właściciela....

Pytanie ;czy auto było na kredyt?
Ile miesięcznie trzeba zarabiać aby toto kupić?
Pewnie płci podatki w rajach podatkowych.

Pewnie Melon zlecił z za krat..w Kłodzku,bo już kasy nie ma....

Melon to moze sobie zlecic teraz i loda zrobic Zenkowi...

To melonowi robią loda! Lysy, Heniek, Zaba, i Skala! Jego nowe kochanki

Ale że jak? To można sobie tak podejść i wiać auto za tyle kasy z takimi zabezpieczeniami??