To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uczta dla lekkoatletów w Lwówku Śląskim

Uczta dla lekkoatletów w Lwówku Śląskim

Reprezentanci Polski w biegach przełajowych, którzy wezmą udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Chinach, przyjadą w najbliższą sobotę (14 marca) do Lwówka Śląskiego. Będą gośćmi odbywających się w tym mieście Mistrzostw Dolnego Śląska w tej dyscyplinie. W imprezie weźmie udział około 600 osób.

Start i meta zawodów będą na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim (ul. Kościuszki 3). Początek zawodów o godzinie 12. (dekoracja około 13.30). Przewidziano siedem kategorii wiekowych, w każdej będą prowadzone oddzielne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców (kobiet i mężczyzn. Trasa to pętla o długości około kilometra, teren płaski z jednym 20 metrowym podbiegiem, podłoże trawiasto-szutrowe, na płaskich odcinkach przeszkody (kostki słomy). Młodsi rywalizują na dystansie od 300 metrów do 1,5 kilometra (w zależności od wieku). Od juniora młodszego po kategorię Grand Prix PZLA dystans wynosi 2000 metrów dla kobiet i 3000 metrów dla mężczyzn.

Równolegle będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja Mistrzostw Powiatu lwóweckiego. W biegach Grand Prix PZLA za pierwsze 3 miejsca przewidziano puchary i nagrody specjalne.
Zawody są otwarte, organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 11 marca do godz. 15., na adres: mdslwowekslaski@wp.pl. Dodatkowych informacji udziela Marek Bialic tel. 508 127 507.

Organizatorami są: Międzyszkolny Klub Sportowy Piast Lwówek Śląski, Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Lwówek Śląski, Gimnazjum im Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki.