To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uczę się bezpiecznie żyć – nasi z sukcesami

Przedszkolaki z MP nr 13 zwyciężyli w Jeleniej Górze, a w finale dolnośląskim zajęli drugie miejsce.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci byłego jeleniogórskiego w dolnośląskim finale konkursu o bezpieczeństwie „Uczę się bezpiecznie żyć”, który odbył się we Wrocławiu.

W finale uczestniczyły najlepsze drużyny, wyłonione w eliminacjach regionalnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Zadania były dobrane do wieku uczestników.
W kategorii zerówek zwyciężyła SP nr 3 w Kowarach (opiekun Katarzyna Burzyńska), która o pół punktu wyprzedziła Miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze (opiekun Arleta Łapacz). Te dwie drużyny były bezkonkurencyjne.
SP nr 3 w Kowarach uplasowała się na drugim miejscu w kategorii klas I – III. Opiekunem drużyny była Bożena Pelc. Zwyciężyła SP nr 2 w Oleśnicy.
Rywalizację w kategorii klas IV – VI zwyciężyli uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich, występujący pod okiem Marzeny Pikus. O 0,2 pkt. wyprzedzili oni SP w Ligocie Polskiej. Trzeci był Zespół Szkół z Marciszowa (op. Iwona Sabat).
W kategorii gimnazjów uczniowie występowali indywidualnie. Na trzecim miejscu podium stanęła Maja Wrotniewska, reprezentantka Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Zwyciężyła Martyna Ochocka z gimnazjum w Przedmościu, druga była Milena Chmielewska z Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim.

Komentarze (1)

Brawa i gratulacje jak wiemy znajomość udzielania pierwszej pomocy ratuje niejednokrotnie życie drugiego człowieka.
Smutne, że nie wszyscy tak myślą a co najgorsze, że ci, którzy winni kreować ...działać i współpracować to BLOKUJĄ i tak to zrobiło najwyższe kierownictwo sanepidu pracownikowi, który poczynił starania, by przeszkolić pracowników w tym zakresie ZA DARMO PRZEZ INNE SŁUŻBY(choć pracownicy byli zainteresowani zdając sobie sprawę, iż każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej znajomości tej sztuki.
GWIZDY!!!