To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uciekał przed policją i staranował radiowóz

Uciekał przed policją i staranował radiowóz

31- latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Leśnej. Uciekając przed pościgiem, staranował policyjny radiowóz powodując obrażenia jadących nim funkcjonariuszy.  Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło 17 maja w Leśnej. Funkcjonariusze policji podjęli próbę zatrzymania mężczyzny poruszającego się pojazdem marki Ford. Pomimo wydawanych sygnałów, kierujący nie zatrzymał się. Wówczas rozpoczęto pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Lubania. W pewnym momencie gwałtownie skręcił w prawo uderzając w bok radiowozu powodując wypadnięcie z drogi obydwu pojazdów.  Trzech funkcjonariuszy  doznało obrażeń ciała.

Kierujący samochodem marki Ford - Marek B. został zatrzymany. 31-latek znajdował się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Był już w przeszłości karany sądownie, w tym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Marek B. został  doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono mu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do odstąpienia od zatrzymania i spowodowania u nich obrażeń ciała, a także braku zatrzymania się do kontroli drogowej i prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zarzucone Markowi B. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Komentarze (2)

Jebany czecholud

W Lubaniu mieszka wiele osób, którym powinno się pomóc.
Niestety Unia Pracy w Lubaniu i jej szef Janusz Dziaczko nikomu jeszcze nie pomogli. Wstyd.