To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem rozpocznie się 21 lutego i potrwa  do 28 lutego. Jest to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w prokuraturach regionalnych oraz w komendzie policji.

W ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy czy informacji ze strony policji mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Jeleniej Górze ul. Armii Krajowej 22, II piętro oraz do komisariatów podległych KMP w Jeleniej Górze w godzinach od 8.00 do 15.00.

-Dyżury, pełnione będą od 21 do 28 lutego i  mają charakter interdyscyplinarny w  celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień - informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

W jeleniogórskiej Prokuraturze Rejonowej przy ul. Matejki 17 poradę można będzie uzyskać od godz. 10.00 do 15.00 od 24 do 28 lutego.

Podobne dyżury będą pełnione w innych prokuraturach rejonowych w naszym regionie.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Komentarze (1)

Pomoc z milicji?
To żart.
Szczególnie od tych z II komisariatu Cieplice.