Twardy wygrał bitwę w Bolesławcu

Gol Marcina Łojko przesądził o zwycięstwie Twardego Świętoszów w dzisiejszym meczu z BKS-em w Bolesławcu. Pojedynek czołowych zespołów jeleniogórskiej klasy okręgowej był bardzo zaciętym starciem, pełnym brutalnej gry. Sędzia pokazał osiem żółtych kartek, w tym sześć gospodarzom.

Więcej było ostrych wejść, niż udanych akcji i celnych strzałów. Gdy piłka była uderzona celnie, znakomicie interweniowali obaj bramkarze – Marcin Kozdroń (Twardy) i Manuel Kowalski (BKS).

Drugi z nich nie miał szans tuż przed przerwą w pojedynku sam na sam z Marcinem Łojko. Kibice i piłkarze z Bolesławca twierdzili, że strzelec bramki był na pozycji spalonej, ale sędzia liniowy ocenił tę akcję inaczej.

Wojciech Glanc (BKS) w 69 min. zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji także czerwoną i musiał zejść z boiska. Pomimo osłabienia, drużyna z Bolesławca w ostatnich minutach zepchnęła Twardego do obrony, ale nie stworzyła sobie żadnych dobrych okazji do wyrównania.

Wyniki pozostałych dzisiejszych meczów: Czarni Lwówek Śl. – Victoria Ruszów 4:1, Lotnik Jeżów Sudecki – Pogoń Świerzawa 1:2, Kwisa Świeradów Zdrój – Bazalt Sulików 2:1, Piast Dziwiszów – Jawa Otok 5:0, Włókniarz Mirsk – Warta Bolesławiecka 3:1, Piast Wykroty – Endico Mitex Podgórzyn 2:4. W niedzielę o godz. 11 Leśnik Osiecznica podejmie Olimpię Kamienna Góra.