To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Turniej w Counter Strike rozstrzygnięty

Fot. ZSTiL

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się coroczny turniej w grze Counter Strike Global Offensive, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 16 drużyn z całej Polski.

O tym, że gra w Counter Strike (CS) jest coraz bardziej popularna, pisaliśmy w ubiegłym roku. Zawodowi gracze zarabiają w ten sposób na życie. W piechowickiej szkole funkcjonuje klasa e-sportowa.

W turnieju, który odbył się w dniach 16-19 stycznia w Piechowicach, uczestniczyła m.in. drużyna z klasy o profilu e-sportowym z Żar, a także zawodnicy z innych odległych miast jak Szczecin, Kędzierzyn Koźle, Bydgoszcz, Białystok, Kielce, Tarnów, Kraków i Wrocław. Zgłoszone drużyny 5-cio osobowe podzielone zostały na grupy eliminacyjne, które rozgrywały swoje mecze (systemem szwajcarskim) do ćwierćfinałów, półfinałów i finału.
W finale drużyna Adversa pokonała drużynę NoLifeFrags na dwóch tzw. mapach, wynikami 16:5 (Inferno) i 16:12 (Nuke). Trzecie i czwarte miejsca (nie wyłaniano zwycięzcy) zajęły ex aequo drużyny Boruta i RAK RONK.
– Turniej udało się rozegrać na naszych nowych komputerach z monitorami 144 Hz – powiedział Marcin Spychała, zastępca dyrektora ZSTiL w Piechowicach. – Wszystkie komputery były identyczne, a sama rozgrywka odbywała się w dwóch różnych salach komputerowych. Nad przebiegiem turnieju czuwali uczniowie naszej szkoły, którzy administrowali serwerami gry i komunikacji głosowej. Obraz z gry był przesyłany do innej sali, w której stworzyliśmy „strefę kibica” dla zawodników oczekujących na swoje mecze i dla osób im towarzyszących. Podczas turnieju nasi uczniowie pomagali innym zawodnikom w konfigurowaniu sprzętu, podłączaniu słuchawek, klawiatur, myszek itp. Szkoła również przygotowała poczęstunek, aby umilić pobyt i oczekiwanie na swoje rozgrywki.
Zapowiedział, że szkoła będzie nadal promować e-sport i organizować różne tego typu eventy. 

Skład zwycięskiej drużyny: Michał „Invox” Sowa (Kielce), Daniel „Rasti” Rabiej (Kielce), Kacper „Dream” Krawiec (Kędzierzyn Koźle), Dawid „DafiMocny” Adamski (Wrocław).
Główna drużyna gospodarzy nazywała się Aqualis i wystąpiła w składzie: Wojtek „luffy” Król, Marcin „Quov” Dąbrowski, Maciej „Respect” Garncarz, Gracjan „QKLI” Kukiełka, Tomasz „Tom” Grzegorczyk.

20180119_114457.jpg
20180119_164010.jpg
20180119_164542.jpg
DSCN4981.jpg
P1010030.jpg
P1010032.jpg
P1010152.jpg
P1010195.jpg

Komentarze (11)

W wielu krajach CS jest zabroniony tylko w Polsce zamiast uczyc mózgi cięzkiej pracy pierze sie mózgi CSem na co nam Gracze CS my potrzebujemy robotników wykwalifikowanych !

Tak, jest zabroniony. W kilku krajach muzułmańskich. Cały cywilizowany świat nie ma z tym żadnych problemów.

Te dzieciaki, jeżeli przebiją się do "wielkiego świata e-sportu", będą zarabiać zdecydowanie większe pieniądze niż na etacie u wąsatego Janusza-pracodawcy. Dziw się dalej, że robią co lubią i że, być może, wiążą z tym swoją przyszłość. Przyszłość, za którą utrzymają rodzinę.

I tu widzimy typowego mózga on jak nie dojdzie do elity CSa to nie będzie pracował jak to nazwał u Janusza tylko pod tesco będzie żebrał no bo za co będzie zył ;-))

To jest marnowanie naszych pieniędzy z podatków rozumiem nauka programowania , i innych przydatnych programów ale CS mysle ze to zasługuje na zgłoszenie do odpowiednich słuzb nadzorujacych prace szkoły kto płaci za te lekcje czy to jest zgodne z prawem itd

Myślę, że sam mógłbyś być tym robotnikiem. Dla takich jak Ty niemyślących to podpowiem - te osoby się kształcą w zawodzie technik informatyk i po skończeniu szkoły będą informatykami.

Byc moze beda informatykami ale nie po skonczeniu szkoly. Potrzeba jeszcze troche doswiadczenia, praktyki, projektow itp., czego im zycze.

Najlepszy team BORUTA!

Oni przynajmniej coś robią , a taki Krzychu Czaplicki pisze o sobie zmyślone historie i sam na siebie głosuje w plebiscycie na człowieka roku heheheheh. Kompromitacja Jeleniej Góry.

PGL CS:GO MAJOR KRAKÓW 2017

Najlepsze zespoły na świecie jeszcze raz stoczą walkę o tytuł Głównego Zwycięzcy. Dodatkowo uczestnicy podzielą między sobą nagrody, których pula wynosi aż milion dolarów.

Rozgrywki grupowe, które odbyły się w dniach 16-19 lipca wyłoniły tych, których zobaczymy podczas głównego wydarzenia w TAURON Arenie Kraków, w dniach 21-23 lipca.

Drużyny, które brały udział w rozgrywkach grupowych: Gambit, Mousesports, Fnatic, Flipsid3, Virtus.pro, Vega Squadron, SK Gaming, Penta Sports, Faze Clan, BIG, North, Cloud 9, Natus Vincere, G2 Esports, Astralis, Immortals.

Mózg muszą mieć już nieźle sprany od tych gier komputerowych. Informatycy to raczej z nich nie będą.

Przez kłamstwa Czaplickiego nie można dopingować swoich sportowców i trenerów w plebiscycie bo wyłączyli możliwość komentowania artykułów o plebiscycie, słabe to.