To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trzy mistrzowskie krążki Lucyny Kornobys

Trzy mistrzowskie krążki Lucyny Kornobys

- To dla mnie bardzo udane zawody i dobry prognostyk przed lipcowymi mistrzostwami świata w Londynie, gdzie wystartuję w dwóch konkurencjach. Tak jeleniogórzanka, medalistka paraolimpijska z Rio de Janeiro, Lucyna Kornobys podsumowała swój udział w otwartych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych.

W dwudniowej rywalizacji na stadionie w Białymstoku startowało ponad 180 zawodniczek i zawodników z klubów krajowych i z Czech. Ustanowili oni rekord Europy i dwa rekordy świata (nieoficjalne). Wielu lekkoatletów pobiło rekordy życiowe. Lucyna Kornobys dwukrotnie odebrała złoty medal. Za zwycięstwo w pchnięciu kulą (wynik 8,10 metrów) i w rzucie dyskiem (21,01 m). Ten ostatni to najlepszy rezultat od trzech lat. W „dyskowej” konkurencji mistrzyni z Jeleniej Góry startuje tylko w zawodach krajowych. Na srebrnym podium MP pani Lucyna stanęła po konkursie rzutu oszczepem. Wynik 17,80 m jest jej najlepszym w tym sezonie. Trzy medale MP to świadectwo wysokiej formy.

W światowym czempionacie w angielskiej stolicy nasza lekkoatletka powalczy 17 lipca (pchnięcie kulą) i 23 lipca (rzut oszczepem).   

Lucyna Kornobys (1).jpg
Lucyna Kornobys (4).jpg
Lucyna Kornobys (2).jpg
Lucyna Kornobys (3).jpg