To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trzy medale naszych na igrzyskach w Atenach

Trzy medale naszych na igrzyskach w Atenach

Znakomicie spisali się dwaj sportowcy z naszego regionu, którzy uczestniczyli w zakończonych niedawno Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach. Przywieźli w sumie 3 medale.

Igrzyska rozpoczęły się w czerwcu a zakończyły na początku lipca. Z naszego regionu startowało dwóch zawodników i wypadli znakomicie. Maciej Jerka zdobył złoto w grze singlowej oraz srebro w deblu (występował w duecie z Krzysztofem Nowickim). Z medalem wrócił także Łukasz Bujnowski, wywalczył on brąz w skoku w dal.

- Udział w Igrzyskach Olimpijskich jest zwieńczeniem ciężkiej wieloletniej pracy – podsumował Krzysztof Gąsłowski, dyrektor regionalny Olimpiad Specjalnych Polska w Jeleniej Górze.
Olimpiady Specjalne to organizacje dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, które prowadzą całoroczne treningi i zajęcia, organizują zawody sportowe na różnych szczeblach. W Jeleniej Górze przy ul. Kruszwickiej znajduje się siedziba Olimpiad Specjalnych, obejmuje teren Dolnego Śląska.
- Chłopcy znaleźli w Atenach się dlatego, że wygrali ogólnopolskie igrzyska i uzyskali prawo startu - podkreślił.

Swoich podopiecznych komplementowała także trenerka Izabela Skupin, która była szefową lekkoatletów na igrzyskach w Atenach.
- Pobyt w Atenach był dla nas niesamowitym przeżyciem, ogromnym zaszczytem, bo reprezentowaliśmy nie tylko szkołę, miasto ale również kraj - powiedziała. - Jeśli chodzi o rozmiar imprezy to najlepiej przytoczę kilka liczb: we wszystkich konkurencjach startowało 7,5 tys. zawodników z całego świata, reprezentujących ponad 180 krajów, było 2,5 tys. trenerów i 3 tys. sędziów, ok. 25 tys. wolontariuszy. Rozmiar tej imprezy jest niesamowity, mieliśmy przyjemność przebywać w wiosce olimpijskiej, tej samej, która służyła naszej kadrze narodowej podczas igrzysk w 2004 roku. Korzystaliśmy z tych obiektów, które były budowane na te igrzyska. Wszystko to robi ogromne wrażenie.

Laureatom igrzysk serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.