To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Trzecia porażka „Karkonoszek” w I lidze

Trzecia porażka „Karkonoszek” w I lidze

Miało być tak pięknie, jest znacznie poniżej oczekiwań kibiców, którzy mają powody do niepokoju. Szczypiornistki MKS Karkonosze przegrały trzeci mecz z rzędu w I lidze kobiet. Jeleniogórzanki uległy zespołowi MKS PR Urbis Gniezno 23:29 (9:15) i są outsiderkami tabeli w grupie B.

Wcześniej „Karkonoszki” u siebie doznały porażki wysokiej 24:36 z ekipą Korony Handballu Kielce i zostały rozbite 41:25 w Olkuszu. W sobotniej, 5 października, wieczornej konfrontacji z drużyną z Gniezna gospodynie zagrały słabo. Popełniły sporo prostych błędów, zmarnowały aż dwanaście znakomitych okazji do zdobycia bramki w sytuacji sam na sam z bramkarkami Lidią Kobyłecką i Darią Konieczną. Zgodnie ze strategią trenera Roberta Popka zawodniczki przyjezdne postawiły na bardzo mocną obronę, ograniczyły grę piłkarek Karkonoszy z kołem i od rzutów „odcięły” skrzydłowe rywalek.

Zwycięskie bramki strzeliło dziewięć szczypiornistek, najwięcej Joanna Sawicka 7. Dla zespołu MKS PR Urbis był to dopiero pierwszy mecz w I lidze, gdyż z różnych przyczyn dwa pierwsze nie zostały rozegrane. W tej klasie rozgrywkowej dziewczęta z Gniezna rywalizują trzeci sezon. W obecnym, po przeniesieniu z grupy A, debiutują w grupie B. W minionym sezonie zajęły szóste miejsce.

W pokonanej ekipie „Karkonoszek” na wyróżnienie zasłużyła Agnieszka Kowalska. Zdobyła 11 bramek, ale sama meczu nie wygra. Kilka razy udanie interweniowała bramkarka Sara Michalewicz. To dzięki niej, po trafieniu Emilii Kowalik w 39. minucie, przewaga piłkarek z Gniezna zmalała do wyniku 14:16. Nie doszło jednak do remisu. W najmłodszym w I lidze zespole jeleniogórskim bardzo widoczny na boisku jest brak doświadczonych, ale kontuzjowanych zawodniczek z rozegrania, Joanny Załogi i Sabiny Kobzar oraz Alicji Grzejszczak.

Następny mecz w I lidze piłkarki MKS Karkonosze JG rozegrają w niedzielę, 13 października, w Krakowie z Cracovią.

Przed meczem z gorzowiankami odbyła się miła uroczystość uhonorowania wieloletniego trenera zespołów kobiecej ekstraklasy, w tym z Jeleniej Góry, Zdzisława Wąsa Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Honorową Odznakę Dolnośląskiego ZPR odebrały trenerka Dilrabo Samadowa i Anna Tuchto. Wyróżnienia wręczyli członek Zarządu DZPR we Wrocławiu Jan Biłyk i zastępca prezydenta Jeleniej Góry Konrad Sikora. 

tpk (1).JPG
tpk (2).JPG
tpk (3).JPG
tpk (4).JPG
tpk (5).JPG
tpk (6).JPG
tpk (7).JPG
tpk (8).JPG
tpk (9).JPG
tpk (10).JPG
tpk (11).JPG
tpk (12).JPG
tpk (13).JPG
tpk (14).JPG
tpk (15).JPG
tpk (16).JPG
tpk (17).JPG
tpk (19).JPG
tpk (20).JPG
tpk (21).JPG
tpk (22).JPG
tpk (23).JPG
tpk (24).JPG
tpk (25).JPG
tpk (26).JPG
tpk (27).JPG
tpk (28).JPG
tpk (29).JPG
tpk (30).JPG
tpk (31).JPG
tpk (32).JPG
tpk (33).JPG
tpk (34).JPG
tpk (35).JPG
tpk (36).JPG
tpk (37).JPG