To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Transfer Natalii Filończuk do Koszalina

Bramkarki Natalia Filończuk (z prawej) i Karolina Szczurek odeszły z jeleniogórskiego klubu.

Wychowanka KPR-u Jelenia Góra, niezwykle utalentowana młoda bramkarka z rocznika 2001, Natalia Filończuk w nowym sezonie kobiecej Superligi zagra w Enerdze AZS Koszalin. O miejsce między słupkami będzie rywalizować z Izabelą Prudzienicą i Aleksandrą Sach.

W najwyższej lidze krajowej Natalia zadebiutowała w wieku 15 lat. W minionym sezonie w barwach KPR-u zagrała w 25 meczach i zdobyła dwie bramki. Wcześniej wraz z drużyną zdobyła brązowe medale w mistrzostwach Polski juniorek i w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W obu zawodach i w spotkaniach Superligi Natalia wielokrotnie była wyróżniającą się szczypiornistką. Z powodzeniem występuje też w reprezentacyjnych meczach plażowej piłki ręcznej.

W osiemnastoosobowej kadrze akademickiego klubu trenerki Anity Unijat (d. Augustyniak), są zawodniczki znane kibicom KPR-u, Anna Mączka (transfer z KPR Kobierzyce) i Marta Tomczyk. Natalia Filończuk jest dziesiątą piłkarką jeleniogórskiego klubu, która z konieczności, po wycofaniu KPR-u z Superligi, zmieniła klubową przynależność. Wcześniej odeszły m. in. bramkarka Karolina Szczurek, rozgrywające Aleksandra Tomczyk, Martyna Żukowska i Aleksandra Oreszczuk.  

Komentarze (1)

Brawo Natalia wysoko wysoko poszłaś dobry transfer będziemy ci kibicować wpadniemy na meczyk i liczymy że zagrasz jeszcze dla nas w jelonce za te owacje na stojąco chyba będzie warto , trzymaj się dzieciaku