To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Toyota w Wykrotach

Toyota w Wykrotach

Kamiennogórska Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości doczekała się inwestora z pierwszej ligi przemysłowych gigantów. Na terenach strefy położonych w Wykrotach swój zakład zbuduje japońska Toyota.

Dokładnie rzecz biorąc będzie to spółka joint-venture utworzona przez Toyota Boshoku Corporation i Aisin Seiki Co. Ltd, działająca pod firmą TBAI Poland Sp. z o.o. Zbuduje ona w Wykrotach zakład specjalizujący się w produkcji elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.

- Nowa firma zamierza dostarczać swoje produkty do montowni siedzeń samochodowych należących do grupy Toyota Boshoku w Europie. Będą to ramy oraz pokrycia siedzeń samochodowych. Inwestor zamierza osiągnąć optymalne efekty w produkcji i dystrybucji tych elementów w Europie – informuje prezes kamiennogórskiej strefy, Szymon Madera.
Całe przedsięwzięcie zrealizowane ma być do 2011 r., przewidywane zatrudnienie wyniesie 440 osób.

Znacznie szybciej ruszy inny zakład budowany aktualnie w Kamiennej Górze – to przedsiębiorstwo produkujące urządzenia dla branży papierniczej. Inwestor jeszcze przed zimą chce zdążyć z postawieniem hal produkcyjnych, a w marcu przyszłego roku zakład ma ruszyć. Wartość tej inwestycji, to ponad 100 mln zł i kilkadziesiąt miejsc pracy.

 

Toyota w Wykrotach