To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

"TOP 10" poszukiwanych

"TOP 10" poszukiwanych

Policjanci z Lwówka Śląskiego opublikowali na swojej stronie internetowej „gorącą” listę najbardziej poszukiwanych przestępców z powiatu lwóweckiego. Proszą o pomoc w ustaleniu miejsca ich pobytu. Na liście są osoby podejrzane o najcięższe przestępstwa.

- Wielu z nich ukrywa się od dłuższego czasu. Liczymy na pomoc mieszkańców i gwarantujemy pełną anonimowość – mówi Marek Madeksza, oficer prasowy lwóweckich policjantów.

Listę „TOP 10” najbardziej poszukiwanych przestępców w powiecie lwóweckim od kilku lat otwiera Jarosław Gardjas, który prowadził komis samochodowy w Jeleniej Górze. Gardjas od 6 kwietnia 1999 roku do lutego 2001 roku zdefraudował od swoich potencjalnych klientów blisko…pół miliona złotych. Ten mieszkaniec Pilchowic przepadł jak kamień w wodę. Śledczy z Lwówka Śląskiego wydali za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Kolejny to Leszek Przybyła, która miał odpowiadać przed sądem za posiadanie narkotyków. Mieszkaniec Lwówka Śląskiego przepadł bez wieści. W ostatnim czasie „progi” policyjnej listy najbardziej poszukiwanych przestępców zasilił Marcin Wywiał z Rakowic Wielkich, który karany był w przeszłości za ciężkie napady i rozboje.

Wielu z tych mężczyzn mogłoby uniknąć więzienia gdyby stawiali się na wyznaczone rozprawy przed sądem, ale każdy z nich ukrywa się do dziś. Śledczy nie znaleźli innego wyjścia i wysłali za poszukiwanymi listy gończe. Wiele z tych osób ukrywa się za granicami kraju, ale krajowe i europejskie systemy poszukiwań są tak zinformatyzowane, że „wpadka” każdego z nich jest dla policjantów tylko kwestią czasu.

- Jeśli ktoś ma jakieś informacje o tych osobach wystarczy skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić na numer 997 lub 112. Policjanci sprawdzą każdą informację i obiecują pełną anonimowość – dodaje Marek Madeksza.

"TOP 10" poszukiwanych znajduje się TUTAJ

Komentarze (2)

:cheer: ale..

To może podać zdjęcia żeby każdy wiedział jak oni wyglądają w tedy łatwiej by każdemu było pomoc a wywial powinni do końca życia posadzić jak ja dorwe go to go udusze własnymi rękami