To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Telezakupy w mieście

Telezakupy w mieście

- Kiedyś zadzwonił do mnie klient z USA i poprosił o zrobienie zakupów dla jego chorej narzeczonej – tak o jednym z najoryginalniejszych zamówień w karierze swojego sklepu na telefon opowiada Waldemar Dudek, właściciel pierwszej i jedynej tego rodzaju firmy w Jeleniej Górze.

Trudno w to uwierzyć, ale aż 80% klientów sklepu na telefon to ludzie starsi, schorowani, uwięzieni w swoich domach i nierzadko przykuci do wózków, balkoników czy lasek. Sporo spośród nich mieszka też w wieżowcach lub na wysokich piętrach. W takiej sytuacji znalazła się po wypadku pani Halina z Zabobrza. - Ten sklep jest dla mnie wybawieniem. Zamawiam przez telefon. Nie dość, że towar przywiozą mi do domu, to jeszcze wniosą na górę. Zakupy robię w nim od marca. Najczęściej raz, zdarza się, że dwa razy w tygodniu. Przeważnie kupuję artykuły spożywcze.

Swoją popularność sklep zawdzięcza wbrew pozorom nie starszemu, a młodemu pokoleniu. To dzięki nim emeryci w ogóle zaczęli korzystać z jego usług.

- Pierwsze zamówienie składają najczęściej dzieci. Mieszkają w innych miastach, zdarza się nawet, że za granicą i w ten sposób chcą pomóc swoim bliskim. Później rodzice dzwonią do nas już sami. Mamy takie osoby, do których regularnie dojeżdżamy – mówi pan Waldemar.

Ale to nie jedyni klienci sklepu na telefon. Należą do nich również ludzie pracujący, którzy nie znoszą kolejek do kasy i walki o wolny wózek w hipermarketach czy miejsce na parkingu.

- Jak pomyślę sobie, że po całym dniu pracy mam się jeszcze przeciskać między ludźmi w sklepie, to wolę zadzwonić i zrobić zakupy przez telefon. Wprawdzie pod domem mam nawet „Żabkę”, ale zaopatrywanie się w niej i tak drożej mnie wynosi niż w sklepie na telefon. Dzięki niemu mam święty spokój – chwali Krzysztof Sadowski.

- Liczba zamówień drastycznie się zwiększa wraz z nadejściem zimy. Wtedy wszyscy ci, którzy w ciągu roku mogą na własną rękę zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne produkty, zaczynają częściej dzwonić – przyznaje pan Waldemar.

Artykuły spożywcze to jednak nie jedyny towar, jaki dostarcza pan Waldemar.

- Dawno temu zadzwonił do mnie na przykład klient z Warszawy, który zamówił kilka paczek Rafaello i bukiet kwiatów. Prosił, bym je dostarczył wybrance, ale za wszelką cenę nie zdradził jej nadawcy. Obietnicy dotrzymałem – wspomina pan Waldemar.

Atutem oferty sklepu jest dość niska cena za dowóz. W granicach miasta wynosi jedynie 5 złotych, a w przypadku zakupów powyżej 50 złotych transport jest gratis. Płatność odbywa się zazwyczaj gotówką, ale można też płacić kartą.

- Otworzyliśmy też usługę płatności PayPal dla dzieci starszych klientów, którzy mieszkają za granicą – dodaje pan Waldemar.

Towar pochodzi głównie ze sklepu właściciela. Nie ma więc obawy, że w przypadku nieodebrania przez klienta zakupów, cokolwiek się zmarnuje. W najgorszym przypadku trafi z powrotem na półkę. Póki co sklep ma w swojej ofercie artykuły spożywcze, domowe wyroby jarskie, chemiczne, papiernicze a nawet pocztę kwiatową.

- W planach mam jeszcze realizację recept, bo sporo klientów mnie o to pyta. A co dalej? Życie samo zweryfikuje – kończy pan Waldemar.

Sklep jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 20.
Zakupy na telefon to jedyny jak na razie tego rodzaju sklep w mieście. Zamówienie można złożyć telefonicznie, przez stronę lub sms. W większych miastach wirtualne sklepy są bardziej popularne, u nas ta forma zakupów dopiero zaczyna raczkować.

 
Telezakupy w mieście

Komentarze (15)

Brawo dla Pana Edwarda!!! :)

I można w JELENIEJ zarobić :) JAK SIE CHCE

a jakiś numer telefonu do tego sklepu można poprosić :)

Numer tel. do sklepu to: 75/64-35-493 Pozdrawiam :)

tel. do sklepu !!!
75/64-35-493
Pozdrawiam :)

to jest najlepszy sklep w jeleniej gorze a jaka obsluga jestem zachwycona

codziennie robie zakupy w tym sklepie wszystko jest swiezutkie a jakie pierogi ruskie palce lizac

Robię w tym sklepie zakupy również do biura, wystawiają faky. Zamówienie składam e-mail'em, zakupynatelefon@onet.pl
Jest OK!

Sklep jest wspaniały!Obsługa i właściciel również!Aż się chce robić tam zakupy!

Wspaniały sklep obsługa jeszcze lepsza. A produkty zawsze świeże i smaczne. Polecam ten sklep sama robię w nim zakupy. :))

serdecznie dziękujemy za informację pomysł man się podobał i prosze czekać na zamówienia. Gratulacje B)

Pierogi są wspaniałe same rozpływają się w ustach niebo w gębie. Przepyszne! ;) B)

j.w