To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Taneczny weekend pod Karkonoszami

Taneczny weekend pod Karkonoszami

Dwudniowe święto tańca w Jeleniej Górze, czyli 52. Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Karkonosze Open`2017” trwać będzie w sobotę i niedzielę, 23 – 24 września, w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

Impreza tradycyjnie odbywa się w ramach Września Jeleniogórskiego. „Karkonosze Open” to obecnie największa impreza taneczna na Dolnym Śląsku, mająca jednocześnie najdłuższą w regionie tradycję. Jest też najstarszym, cyklicznie rozgrywanym turniejem tańca w Polsce. O randze turnieju najdobitniej świadczy przyznana mu przez Światową Federację Tańca Sportowego ranga WDSF World Open w rywalizacji dorosłych, juniorów i seniorów, którą posiadają tylko nieliczne turnieje w Polsce. W tym roku spodziewany jest na nim występ 500 - 600 par tanecznych z 15 krajów. Międzynarodowy charakter zawodów gwarantuje, że na dwóch parkietach w hali przy Złotniczej zobaczymy pary prezentujące nienaganny styl i perfekcyjne stroje, od których nie można oderwać oczu.
Turniej zostanie rozegrany w kategoriach od dziecięcych, przez juniorskie do seniorów (powyżej 45 lat). Sobota, to dzień tańców latynoamerykańskich; w niedzielę prezentować się będą zawodnicy specjalizujących się w tańcach standardowych. Zarówno 23 i 24 września zmagania par tanecznych będą się rozpoczynać o godzinie 10.00, a kończyć galą finałową o godzinie 17.30.
- Gala finałowa na pewno zachwyci każdego miłośnika tańca – zapowiada Kazimierz Kurzak, współorganizator turnieju. – Zaprezentują się nie tylko najlepsze pary każdej z kategorii, ale będzie także wiele innych atrakcji, jak pokazy par z naszej szkoły, czy pokazy formacji tanecznych różnych stylów, w tym hip-hopowi mistrzowie świata.
Bilety na turniej (w cenie 30 zł za cały dzień) można nabywać w Szkole Tańca Kurzak-Zamorski, a jeśli będą miejsca, także przed imprezą.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy sześć podwójnych kart wstępu na sobotnie i niedzielne popisy par tanecznych, które odbędą się 23 i 24 września, w hali widowiskowej Parku Sportowego przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Informacja, jak można je zdobyć w „Nowin Jeleniogórskich” z 12 i 19 września 2017 r.. Zapraszamy!