Szósta porażka Olimpii Kowary

Daniel Gałach Olimpia Kowary

Co się dzieje z piłkarzami kowarskiego klubu? – pytają kibice, których na stadionie przy ulicy Karkonoskiej jest coraz mniej. Trzecioligowa Olimpia przegrała czwarty z rzędu i szósty w rundzie jesiennej mecz i nadal znajduje się w zagrożonej degradacją grupie spadkowej. W sobotnie popołudnie (15 października), w 12. kolejce drużyna trenera Aleksieja Tiereszczenki uległa zielonogórskiemu Falubazowi aż 2:5, choć do przerwy prowadziła 2:0.

Najpierw, w 26 minucie Mateusz Baszak wykorzystał dobre podanie piłki na piąty metr od Adriana Zielińskiego. Dziesięć minut później Mateusz po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Mocno uderzona z dziesiątggo metra futbolówka wpadła pod poprzeczkę.
Po przerwie, już w 49. minucie goście zdobyli kontaktowego gola. Potem w ciągu kwadransa hat-tricka zaliczył Michał Chyrek. Końcowy wynik w 80. minucie po szybkiej kontrze ustalił rezerwowy Falubazu Mariusz Kaczmarczyk. O fatalnej drugiej częśći spotkania zawodnicy i kibice powinni szybko zapomnieć. Tak grać nie można.

Beniaminek III ligi ma na koncie zaledwie dwa zwycięstwa i cztery remisy oraz sześć porażek, bramki 18:28. W 13. serii zaplanowanej 22 października o godzinie 14, piłkarze Olimpii zagrają w Wałbrzychu z Górnikiem.