To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szkoła nr 5 i Gimnazjum nr 1 doczekają remontu

W połowie czerwca nastąpi otwarcie ofert na prace termomodernizacyjne w dwóch jeleniogórskich szkołach.

– SP nr 5 to najmniejsza placówka szkolna, uczy się tam niewielu, bo raptem ok. 150 uczniów, ale jest dla nas tak samo ważna, jak i te największe – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Tym bardziej, że doceniamy pracę dydaktyczną kadry tej szkoły i świetne wyniki choćby w testach szóstoklasistów.
Zamówienie obejmuje m.in. ocieplenie ścian styropianem, wymianę drzwi wejściowych do budynku i wymianę instalacji centralnego ogrzewania.
Z kolei w Gimnazjum nr 1 docieplony styropianem będzie łącznik pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną, zostaną wymienione okna oraz drzwi wejściowe. W szkole będzie także wymieniona instalacja centralnego ogrzewania.
Zadanie to jest współfinansowane ze środków RPO. Oferty można składać do 18 czerwca. Prace przy SP nr 5 mają zakończyć się w 3 miesiące od momentu podpisania umowy, prace przy Gimnazjum nr 1 – 4 miesiące. W praktyce, oba remonty powinny zakończyć się w tym roku.

Komentarze (2)

Do Szkoły Podstawowej Nr5 - chodziłem wiele, wiele lat temu, w dodatku krótko bo tylko od pierwszej do trzeciej klasy.
Potem Rodzice przeprowadzili się i musiałem chodzić do podstawówki przy "Żeromie".
Mimo to - Szkołę Podstawową (5) będę do końca życia pamiętać i wspominać - jako NAJLEPSZĄ SZKOŁĘ NA ŚWIECIE !!! Przez tamte 3 lata, będąc uczniem - byłem naprawdę szczęśliwy !!!
Dziś jestem starym człowiekiem, emerytowanym inżynierem - i bardzo, bardzo żałuję przeprowadzki moich Rodziców, a przede wszystkim tamtej SZKOŁY.
Z kolei podstawówka przy "Żeromie" okazała się totalnym nieporozumieniem, była dla mnie pod każdym względem gehenną !!!
CHWAŁA PEDAGOGOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 5.

Sfinks,orzeł może to i emerytowany inżynier również może!A już tak na serio,szkoła fantastyczna.Przede wszystkim bezpieczna,świetna kadra,świetne wyniki uczniów.Takie szkoły powinny być wspierane a niestety większość jej podobnych zamknięto.Pozdrawiam.