Szczypiornistki KPR-u poległy na wyjeździe

W zaległym meczu 5 kolejki PGNiG Superligi kobiet drużyna KPR-u uległa na wyjeździe drużynie Vistalu Łączpol Gdynia 23:38.

Od samego początku meczu na boisku rządziły gdynianki. Pierwsze minuty spotkania to dramat dla jeleniogórzanek. Nie potrafiły one sforsować szczelnej obrony rywalek. Do przerwy gdynianki prowadziły 18:10. W drugiej części gry nie było zmian. Łączpol powiększał przewagę, a trener gospodyń rotował składem dając szansę niemal wszystkim swoim zawodniczkom.
W końcówce spotkanie czerwoną kartkę obejrzała jeleniogórzanka - Małgorzata Buklarewicz, która po starciu z Agnieszką Białek otrzymała trzecią karę w meczu i musiała zejść z parkietu.

Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 38:23 (18:10)
Vistal - Vlasenko, Brzezińska, Mikszto - Sulżycka 4, Głowińska 2, Jędrzejczyk, Królikowska, Białek 5, Siódmiak 4, Kobzar, Lipska, Szwed 5, Mateescu 1, Duran 6, Koniuszaniec 8, Kulwińska 3

KPR - Szalek, Kozłowska - Fursewicz 2, Dąbrowska 4, Galińska 2, Buklarewicz 4, Kubicka, Załoga 6, Odrowska 3, Muras 1, Rykaczewska 1