To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szczuka, Nowacka, Kijowski porozmawiają o kobietach w Jeleniej Górze

Czarny Protest w Jeleniej Górze.

Prawa kobiet w Polsce. Kobieta – ofiara czy beneficjentka? Dyskutować o tym będą uczestnicy cyklu otwartych debat zorganizowych w kilku miastach na Dolnym Śląsku. Spotkanie w Jeleniej Górze już w sobotę, 19 listopada, o godz. 16.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka i Mateusz Kijowski.

Ogólnopolski Strajk Kobiet, czarne protesty, powstały w odpowiedzi na planowane zamiany legislacyjne dotyczące przede wszystkim wolności kobiet i jej ograniczania. Obudziły one nie tylko energię i poczucie sprawstwa wśród polskich kobiet, ale również przywróciły te tematy do powszechnego dyskursu. Impulsem do tych działań stało się między innymi odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy "Ratujmy Kobiety". Protesty strajkowe objęły swym zasięgiem ponad 200 miast w Polsce, z czego 90 procent to miejscowości liczące poniżej sto tysięcy mieszkańców.
W tej sytuacji zaaranżowanie spotkań, paneli dyskusyjnych, które podjęłyby się szukania odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące miejsca kobiet w Polsce jest naturalną konsekwencją. Dlatego Komitet Obrony Demokracji Grupa Lokalna Wałbrzych oraz Inicjatywa Polska Dolny Śląsk powołały projekt partnerski "Wolne Parasolki".
Projekt partnerski "Wolne Parasolki" dotyczy sytuacji i praw kobiet w Polsce i na świecie.
W ramach projektu w miastach Dolnego Śląska odbędzie się m. in. cykl paneli dyskusyjnych. Pierwsze wydarzenia będą miały miejsce 19 i 20 listopada, w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Strzegomiu, pod wspólnym tytułem „Prawa kobiet w Polsce. Kobieta – ofiara czy beneficjentka?".
W panelach wezmą udział Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka, Paulina Piechna-Więckiewicz, prof. Ewa Waszkiewicz, Mateusz Kijowski oraz Marta Lempart. Zgodnie z zasadą debaty zaproszeni goście będą również odpowiadać na pytania publiczności, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji:
· Panel w Wałbrzychu: 19 listopada 2016 r. (w sobotę), godz. 12:00, Dolnośląska Agencja rozwoju Regionalnego, ul Wysockiego 10
· Panel w Jeleniej Górze: 19 listopada 2016 r. , (w sobotę) godz. 16:00, Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze, Park Zdrojowy 1
· Panel w Strzegomiu: Strzegomskie Centrum Kultury ul. I.J. Paderewskiego 36, 20 listopada 2016 r. (w niedzielę), godz. 11.30

– Uważamy - wiemy!, że potencjał do gruntownych, pozytywnych zmian w obszarze praw kobiet nie skupia się już w dużych aglomeracjach. Wolne Parasolki są wszędzie! – przypominają organizatorzy zachęcając tym samym do udziału w debatach.

Komentarze (34)

Zapraszamy też poseł Marzenę Machałek.

Niech publicznie powie co robi dla naszego regionu.

[quote=xzx]Zapraszamy też poseł Marzenę Machałek.

Niech publicznie powie co robi dla naszego regionu.[/quote]
Zakochałeś się czy masz obsesję na punkcie tej pani? :D

Do 1-2-3.

Masz rację, że czepiają się poseł Machałek.

Ta biedna poseł też ma swoje problemy:
1) była pewna, że będzie wiceministrem, ale mądry Jawor stanął na przeszkodzie,

2)Machałek musi spłacać mieszkanie w Jeleniej Górze,

3)Machałek wydała masę pieniędzy na kampanię prezydencką w Jeleniej Górze kilka lat temu. A przegrała sromotnie.

Biedna ta poseł Machałek. Oj biedna.

Dobra rada dla XZX......... :
połóż XZX łeb na wadze w Biedronce i wciśnij "burak".

Całe to zgromadzenie i bredzenie o "Prawach Kobiet" powinno się odbywać tam,gdzie te prawa są NA PRAWDĘ łamane.Proszę więc o wyjazd do Etiopii,Afganistanu,Iranu,Arabii Saudyjskiej,Mali,Somali i innych podobnych krajów.Pooglądajcie sobie programy kobiety , Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata"

Dobrze zrozumiałem?? Czy to ta antypolska szuja, która nie płaci na swoje dzieci, będzie rozmawiał o prawach kobiet??? Czy on się nie obawia, że ktoś, kiedyś, nie zdzierży i zrobi mu sąd przedostateczny????

Co ty tam wiesz o alimentach! Ja nie płacę i żyję!

Brawo PiS !!! Dlatego na Was głosowałem aby czerwone ścierwa, które zniszczyły życie pokoleniom Polaków zniknęły razem z tym komunistycznym Trybunałem i czerwoną Konstytucją. Czterdzieści lat rządów tej zarazy i Polacy dostają co miesiąc 1000 zł. na przeżycie. Ich następcy POszli dalej i każą ludziom do śmierci pracować. Skowyczcie i wyjcie ale już PO was. Nowoczesna zaś to nowe pokolenie, wykształconych inaczej. Ich poziom wiedzy jest mniej więcej jak tej kolejnej idiotki. Osobiście darzę większym szacunkiem ludzi wywożących śmieci niż tę bandę przygłupów, co pieniądze biorą za nic !!!! Żadnej ustawy !!! Nic !!! Pustaki !!!

Brawo PiS.
Dzięki 500+ nie muszę robić:):):)
Też zagłosuję za wami w najbliższych wyborach:):):)4h428E

Zainteresuj się Kurskim, który też jest alimenciarzem.

którym tym co w wyborczej pisze?

Nie temu, co sprzedaje brednie ciemnemu ludowi.

Feministki do niedawna twierdziły, że niepłacenie alimentów przez mężczyzn jest łamaniem praw kobiet, no, ale odkąd Kijowski zaczął bronić demokracji podobno zmieniły zdanie?!

Nie zmieniły, a ty jesteś grubo niedoinformowany. Pan Kijowski płaci i płacił alimenty. Jednak w czasie gdy był bezrobotny opłacał je w niepełnej wysokości. Nie uchylał się od płacenia.Takis cwaniak a g*wno wiesz!! 2 mln tatusiów w ogóle alimentow nie płaci, a ty czepiłes się nagłówka ze szmatławców dla niedorobionych intelektualnie i powtarzasz frazesy! Doinformuj się cymbale prowincjonalny!

Narodowym bejsbolistom wstęp wzbroniony

Czy komentujący (a)zna znaczenie słowa "lewak" czy też używa go bezmyślnie naśladując niedouczonych, acz zajadłych wielbicieli szefa pewnej partii?!

Nie no Szczuka i Kijowski debatuja o kobietach. Jeden alimentow nie placi a druga feministka bez faceta.
Normalna kobieta wie jak poradzic sobie a w Polsce jakos nie slysze od tych normalnych narzekania. Place maja nawet oficjalnie 6,4 % mniejsze... sprawdzice np belgie, wlochy... o estoni nie wspomninam nawet...
Zostalo jeszcze troche mezczyzna ktorzy rozumieja szarmanckosc chocby z II Rzeczypospolitej...

Normalna wg katobetonu= g****a, nie wykształcona, uległa mężczyźnie, bez własnej woli i własnego zdania, przyrosnięta jak bluszcz do swojego pana, władcy i oprawcy - prowincjonalnego samca Alfa z przerostem ego i zwiędłym korniszonem w spodniach, który leczy swoje kompleksy w pierwszej ławce w kościele albo lejąc swoją "wybrankę w domu"! Oto idealny związek wg prawicowców!!

Zeus, marny(a)prowokatorzyno, ty pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo sam(a) siebie gwałcisz i ryjesz sobie psychikę pisząc te wszystkie brednie. Opamiętaj się i zgłoś się gdzie trzeba puki jeszcze nie jest za późno bo szkoda Ciebie bardzo :-)

Ty kleryk idź wypucuj swojemu proboszczowi wafla!

uwaga sługusy sorosa i islamskich faszystów w jeleniej górze - jak im tu źle to niech jadą do europy - przecie tam jest lepiej - może niech zapytają polaków czy Polacy chcą zmian

Stul japę!

Ani jedna kobieta nie dokonała wpisu. Panowie zajmijmy się pracą i zdobywaniem pożywienia. A kobiety sobie poradzą.

gdzie u kogo u J G byznesmenów to obraz nędzy i rozpaczy

http

Ciekawi mnie ile tym razem autobusów z protestujacymi kobietami przyjedzie z nowacką szczuką i kijowskim oraz gzie nastepny przystanek tego tourne?

Wszystkie autobusy zostaną skierowane pod twój adres.

czytając te komentarze wiadomo dlaczego wybory wygrał pis - nie wiem czy do jzapomnianej eleniej dziury dotarł płatny trolling ,ale widać ,że na pożytecznych idiotów jedynie słuszna partia zawsze może liczyć.

Profil trolla IV RP. Niespełniony magister, karczysty osiłek, kibol, często zwykły nieuk i chuligan podwórkowy. Nie stroni od używek i używa wulgaryzmów. Krótko mówiąc narodowy prostak.

Kijowski o prawach kobiet ?..........

Mam już serdecznie dość tej poprawnościowej, jedynie słusznej z jej historycznymi (histerycznymi!) WARTOŚCIAMI - chcę żyć postępowo, bez jakiegokolwiek wtrącania się w moje życie prywatne!!! Dość rujnowania Polski, tworzenia z Niej zamkniętego, zmarginalizowanego zaścianku, z którym NIKT w świecie się nie liczy.