To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święto Śniegu w Szklarskiej Porębie

Święto Śniegu w Szklarskiej Porębie

Turniej 4 Stoków, Snow Park, nietypowa gra terenowa dla narciarzy i snowboardzistów – to tylko niektóre atrakcje, przewidziane w programie Święta Śniegu w Szklarskiej Porębie. Odbędzie się ono w weekend 16 - 17 stycznia.

W sobotę (16 stycznia) organizatorzy zapraszają dzieci oraz całe rodziny na pierwszy cykl zawodów narciarskich „Turniej 4 Stoków”. Do pokonania trasa slalomu na nartostradzie Puchatek. Zapisy przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę od 10:00. Start zawodów o 11.00. Od godziny 11.00 do 14.00 będzie działał Snow Park gdzie odbędą się warsztaty, mini pokazy jazdy na długim railu oraz super atrakcja: jazdy testowe skibike i snowscoot.

Przez cały czas trwania imprezy dostępna będzie strefa animacji, gdzie odbędą się konkursy, pokazy oraz gry i zabawy na śniegu nie tylko dla dzieci.
Głównym punktem programu drugiego dnia imprezy (niedziela, 17 stycznia, początek o godz. 9. przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę) będzie „Padaśniegowa gra terenowa dla narciarzy i snowboardzistów” na SKiArenie Szrenica. Umiesz jeździć na jednej albo dwóch deskach? Lubisz nie tylko wyzwania i łamigłówki ale także nagrody, rywalizację drużynową oraz świetną zabawę? Zapisz się już dziś!
Zimowa gra terenowa wymagać będzie umiejętności poruszania się po stokach Szrenicy, wykonywania zadań narciarskich i snowboardowych, realizowania zadań na orientację przy wykorzystaniu mapy, odkrywania ciekawych zakamarków góry oraz zgłębiania tajników meteorologii. Brzmi tajemniczo, ale ciekawie.
Nagrodami dla najlepszych drużyn będą vouchery do wykorzystania w Hotelu Kryształ oraz Termach Cieplickich, a także SkiPassy do Szklarskiej Poręby i lekcja narciarska w szkółce Padaśnieg. Wygrać będzie można także markowe akcesoria sportowe – wystarczy zabawnie się przebrać biorąc udział w grze, aby wziąć udział w akcji „Wesoły strój”.
Więcej szczegółów na temat tej imprezy na plakacie.