To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Świąteczne brzmienia

W czwartek jeleniogórska orkiestra zagra pod batutą  japońskiego dyrygenta Chikary Imamury

Już w najbliższy czwartek, 17 grudnia, o godz. 19.00 Koncert Świąteczny w jeleniogórskiej filharmonii. W programie Kanon D-dur J. Pachelbela, Aria na strunie G z III Suity Orkiestrowej D-dur J. S. Bacha, Idylla Zygfryda R. Wagnera, Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce i altówkę W. A. Mozarta oraz V Symfonia B-dur F. Schuberta.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą cenionego japońskiego dyrygenta Chikary Imamury – laureata wielu prestiżowych konkursów dyrygenckich, ucznia mistrzów – Seiji Ozawy i Franko Ferrary.

W roli solisty wystąpi jeden z najwybitniejszych greckich skrzypków - Omiros Yavroumis. Ceniony instrumentalista pochodzi z Aten. Już jako uczeń i student zdobywał główne nagrody w narodowych konkursach muzycznych. Kształcił się w Grecji i w Royal Academy of Music w Londynie. Obecnie jest koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej w Salonikach. Jest też profesorem skrzypiec w tamtejszym Narodowym Konserwatorium. Regularnie koncertuje jako solista z wieloma orkiestrami symfonicznymi na kilku kontynentach. Słynie z interpretacji najsłynniejszych utworów skrzypcowych Bacha, Mozarta, Beethovena, Mendelssohna, Brucha. Gra na instrumencie z 1715 roku, zbudowanym w manufakturze włoskiej.

Podczas czwartkowego koncertu jako solistka zagra także altowiolistka jeleniogórskiej orkiestry – Agata Juryś.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na Koncert Świąteczny Filharmonii Dolnośląskiej. Informacja o tym, jak można je zdobyć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 15 grudnia 2015. Zapraszamy!