To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Świąteczna wycieczka Rajdu na Raty

Świąteczna wycieczka Rajdu na Raty

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w poniedziałek 2 kwietnia 2018 r. na wycieczkę nr 6 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.20 do Kowar, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński. Trasa długości 11 km przebiega na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy. Od przystanku autobusowego Kowary PKP idziemy wzdłuż nieczynnej linii kolejowej w kierunku położonego na północnym krańcu miasta wzgórza Radziwiłłówka. U stóp wzgórza znajduje się pałacyk (obecnie dom mieszkalny), który w XIX wieku był własnością rodzin Radziwiłłów i Czartoryskich. Na wierzchołku Radziwiłłówki wzniesiono przed 200 laty romantyczną sztuczną ruinę w formie małego dworku (obecnie faktyczna ruina). W dalszej części wędrówki przez przysiółek Kostrzycy Gąska idziemy do Krzaczyny. Tu spotykamy szlak zielony, który doprowadzi nas do leśniczówki Jedlinki. Do 1945 roku było tu schronisko Tannenbaude stanowiące popularny cel spacerów z Kowar i Karpacza. Wędrując w dalszym ciągu szlakiem zielonym dochodzimy do zagospodarowanego miejsca odpoczynku, gdzie zatrzymujemy się na świąteczne śniadanie przy ognisku. W końcowej części wycieczki schodzimy do Kowar, skąd o godz. 15.25 odjeżdżamy autobusem PKS do Jeleniej Góry.
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.