To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sweter pod młotek

Sweter pod młotek

Czerwony sweter w serek – jeden z najbardziej charakterystycznych elementów swojej odzieży, przekaże na licytację Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła.

Poinformował o tym niedawno na swoim profilu na facebook'u. M. Zawiła wyznał, że czerwone sweterki co rusz otrzymuje w prezencie od mieszkańców. Wielu internautów robi sobie żarty z prezydenckiego swetra. Zresztą podobne modele nosza także inni lokalni politycy, na przykład, wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak oraz radny Miłosz Sajnog. Ten ostatni ma czerwony bezrękawnik w serek.

M. Zawiła zachęca internautów, by „serce mieć otwarte nie tylko w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

mzfb.jpg

Komentarze (39)

No i brawo za dystans do samego siebie oraz poczucie humoru. Jeśli tylko będzie to możliwe - stanę do licytacji. Pozdrawiam.

Powiem szczerze, że taki sweterek tez chciałbym mieć w swojej kolekcji. Pozd :)

Cieszę się, jest w tym i zapewne (znikomy) oddźwięk mojego poprzedniego wpisu... Panie Prezydencie, brawo!

Pasowałby na moją koze,napewno będę licytował,koaie też coś się należy

Niesmaczne. Dobrze, że gaci nie dał...

Od razu niesmaczne, toż to ten sweterek już kultowy, brawo za dystans do siebie, cel i dobry wybór momentu!

Nie spodziewałam się takiego poczucia humoru u pana Zawiły. Brawo za dystans do siebie!
P.S. Doskonałe posunięcie PRowe ;)

Tylko kto to kupi:) Niech Pan Prezydent pochwali się kwotą z licytacji...

Co za buc usunął moją opinie? Jeszcze 2 lata waszych rządów !

Sweterek będzie wyprany panie Prezydencie ?

No prosze zawsze podejrzewałam ze P,Zawiła ma poczucie humoru- swietny pomysl, ciekawe kto bedzie wlascicielem , moze ktos z rodziny , bo taki sweterek to pamiatka rodzinnna szkoda sie go wyzbywac, lepiej oprawic w ramki i na sciane albo do muzeum

wyliniały i zmechacony dlatego nadaje się pod młotek.

marcxin faflik kup to iCiebie wypier . z jelonki

marcxin faflik kup to iCiebie wypier . z jelonki

marcxin faflik kup to iCiebie wypier . z jelonki

A MOŻE ROZUM PANA PREZYDENTA POD MŁOTEK TO ŻYCIE W TEJ NASZEJ JELENIEJ DZIURZE BYŁO BY TAŃSZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie Prezydencie ja oczywiście będę zażarcie licytować ponieważ taki rarytas tzw."perełka w świecie mody" jest ponadczasowy wręcz BEZCENNY,a mój lumpo-szmatex ostatnimi czasy kuleje więc muszę poczynić radykalne środki by polepszyć swą sytuację finansową...do wiadomości tych co będą chętni zakupić sweterek...łapy precz od mojego pulowerka-czerwoniaczka, musi być MÓJ CI On

on sweterków nie pierze, on je ubiera i porzuca ..znaczy, tfu !... wyrzuca ! tyle ich ma - Sweterkowy Potwór !!!

Mój sweterk moją twierdzą !

gacie z zapachem na Allegro proponuję wystawić. Lepiej by szły niż zmechacony czerwony sweterek. Pora już zakończyć swoją nędzną karierę Czerwony Sweterku

Ostatnio wystąpił w czarnym sweterku. Znaczy się czerwony szykuje na licytację.

Ale ci mieszkańcy jeleniej durni. Nic dziwnego że można nimi manipulować i robić w konia. Najpierw dają w prezencie sweterki prezydentowi a potem będą je odkupować/licytować.

czy ta pani na fotografii powyżej - nie jest czasem osobą lekko łysiejącą ??? Czerwony sweterek też jest ale u drugiej pani ... Cuda, cuda w tej Jeleniej Dziurze !!!

To nie pani,to Ruch Poparcia Psychopaty,wkracza do Jelonki:))

Jak ciul nie ma nic innego do licytacji to daje nam do zrozumienia,że mamy ubierać się w stare szmaty, znoszone przepocone lecz wyprane. Wyprano nasze mózgi obiecankami o dobrobycie przez 23 lata. Gdyby przeznaczył prezydent zawiła jedna swoją pensję bez dodatków to by był Szlachetnym Prezydentem ale tak to dla mnie coraz to większy pic,pic, hyc,hyc i DALEJ NIC,NIC,NIC, CZYLI PREZYDENT ZERO DO POTĘGI n. POŚMIEWISKO NA CAŁY KRAJ.

tak patrzac na glowe tej pani to ta lysinka swiadczy ze duzo meskich raczek glaskalo tę glowe

A ja dalej nie wiem...no poprostu nie wiem co to jest sweter w "serek"?Znaczy sie wiem co to sweter i wiem co to serek ale nie wiem co to sweter w serek?Hahaha a pozostalym proponuje zaczac tutaj licytacje-zaczynamy od symbolicznej zlotowki:)Dla zwyciezcy zaproszenie na drinka lib kawe do wyboru:)Pozdrawiam serdecznie

Wart Pac pałaca a pałac Paca!

Wart Pac pałaca a pałac Paca!

Ten sweterekto pomyśł korzonka..Śmiać się czy płakać/

Sweterek ma duża wartość - 5 zł w ciuchulandzie

A co by się stało jak by oddał swoje stanowisko na sprzedaż .Ile to by spraw było by załatwionych ,kasa,uwolnilibyśmy się od człowieka bez wizji na rozwój miasta.

dałbym stówkę jak nic ale coś czuję że tu pójdzie gruba kasa... jaka cena wywoławcza?

Ale poczytajmy, co mówił pan Zawiła,kiedyś,jednak coś mówił:)

6 kadencja, 49 posiedzenie, 2 dzień (10-09-2009)

10 punkt porządku dziennego:
Pytania w sprawach bieżących.

Poseł Marcin Zawiła:

Panie ministrze, od wielu już lat pracując w Warszawie, spotykam się z takim przedziwnym stanem niewiedzy na temat geografii naszego kraju. Otóż, zdecydowaliście się skrócić trasę pociągu ˝Karkonosze˝ do Wrocławia. Mam wrażenie, że czasami ten ciąg dalszy, z Jelenią Górą włącznie, spotyka się z takim dziwnym spojrzeniem. Ludzie mylą to z Zieloną Górą, nie wiem, z Górą Kalwarią, nie bardzo wiedzą, gdzie to jest. Jakoś przy tych analizach nikomu nie przychodzi do głowy, żeby nagle jedyne połączenie z Zakopanem skrócić do Krakowa. Zakopane to przecież Tatry i wiąże się to z ruchem turystycznym. Chciałbym, żeby pan minister miał świadomość - a myślę, że przy tych analizach braliście to pod uwagę - że ruch turystyczny w powiecie tatrzańskim to ok. 2 mln ludzi, jest dokładnie taki sam, jak w powiecie jeleniogórskim. To są 2 mln ludzi żyjących czy funkcjonujących w turystyce, to dochód tego regionu. Dołożywszy do tego jeszcze powiat kłodzki, mamy do czynienia z ok. 4 mln.

Pytanie brzmi: Czy, panie ministrze, braliście pod uwagę, oprócz tych rozliczeń księgowych, fakt odcięcia dopływu turystów do ważnego regionu turystycznego?

Tu przegląd wypowiedzi pana Zawiły w sejmie.

Marcin Zawiła

--------------------------------------------------------------------------------

VI kadencja

Wygłosił 18 wypowiedzi.

Pos. Dzień Data Numer i tytuł punktu porządku
73 1 12-08-2010 1 Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r. oraz ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (druk nr 3337).
67 1 19-05-2010 9 Sprawozdanie Komisji Infrastruktury oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu o poselskim projekcie uchwały w sprawie podjęcia przez Radę Ministrów działań zmierzających do wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce (druki nr 1684 i 1795).
63 2 18-03-2010 24 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 2863 i 2887).
61 3 19-02-2010 24 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 2059, 2674 i 2674-A) - trzecie czytanie.
60 2 10-02-2010 12 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 2059 i 2674).
60 2 10-02-2010 12 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 2059 i 2674).
49 2 10-09-2009 10 Pytania w sprawach bieżących.
42 2 21-05-2009 24 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (druki nr 1975 i 1981).
40 3 23-04-2009 23 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o senackim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (druki nr 1369 i 1800).
40 3 23-04-2009 23 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o senackim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (druki nr 1369 i 1800).
20 2 23-07-2008 12 Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Infrastruktury o wniosku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o ponowne rozpatrzenie ustawy z dnia 25 kwietnia 2008 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz niektórych innych ustaw (druki nr 531 i 616).
18 3 27-06-2008 24 Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2007 roku wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2007 roku (druk nr 376) oraz komisyjnym projektem uchwały (druk nr 604).
18 3 27-06-2008 24 Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2007 roku wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2007 roku (druk nr 376) oraz komisyjnym projektem uchwały (druk nr 604).
18 3 27-06-2008 24 Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2007 roku wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2007 roku oraz komisyjnym projektem uchwały.
18 3 27-06-2008 Oświadczenia.
15 1 07-05-2008 1 Informacja ministra spraw zagranicznych o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2008 r.
7 1 22-01-2008 2 Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji i innych ustaw (druk nr 151).
5 1 20-12-2007 3 Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2008 (druki nr 16, 53 i 53-A) - trzecie czytanie.

Mówił też:

6 kadencja, 18 posiedzenie, 3 dzień (27-06-2008)

Oświadczenia.

Poseł Marcin Zawiła:

Panie Marszałku! Chcę wygłosić oświadczenie, które wyraża moją radość, a to z tego faktu, że jedna z najbardziej zasłużonych organizacji w obszarze kultury fizycznej, największe masowe przedsięwzięcie w zakresie sportów zimowych i narciarstwa - Bieg Piastów został tydzień temu przyjęty do bardzo elitarnego grona federacji narciarskich biegów długodystansowych Worldloppet. Od kilkudziesięciu lat grupa zapaleńców skupionych w stowarzyszeniu doczekała się uznania narciarzy nie tylko w kraju, ale i za granicą, o czym świadczy wejście do federacji. Stało się tak dzięki doskonałym wręcz narciarskim trasom biegowym, najlepszym w kraju i jednym z lepszych w Europie, dzięki doskonale rozwiniętej bazie narciarskiej w Szklarskiej Porębie, na Polanie Jakuszyckiej. Została ona wybudowana przy minimalnym nakładach z budżetu państwa, a przy bardzo dużych z Unii Europejskiej, gdyż stowarzyszenie to posiada olbrzymią zdolność absorpcji unijnych środków finansowych.

Sam fakt wejścia Biegu Piastów do Worldloppet, przy takiej analizie efektów promocji samego biegu i naszego kraju, w krótkim czasie pozwoli usłyszeć o Polsce, o Szklarskiej Porębie, o Biegu Piastów około milionowi ludzi na całym świecie. Jeśli chodzi o światową federację długodystansowych biegów narciarskich, są to organizacje skupiające kraje od Ameryki Południowej po Australię, praktycznie na wszystkich kontynentach. Wszystko to było możliwe dzięki olbrzymiej determinacji, dzięki komandorowi biegu Julianowi Gozdowskiemu, dzięki olbrzymiej grupie pracowników, wolontariuszy, a przede wszystkim narciarzy, za co serdecznie im z tej trybuny dziękuję.

Mam nadzieję, że w cieniu wielkich przedsięwzięć sportowych, takich jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej czy innych, bardzo spektakularnych, właśnie to wydarzenie, przedsięwzięcie realizowane siłami lokalnymi, a na arenie międzynarodowej zyskujące najwyższe uznanie, zostanie zauważone również w kraju.

A gdyby ktoś już zauważył Bieg Piastów, to dobrze byłoby pomyśleć o tym, żeby najlepsze narciarskie trasy biegowe w kraju zostały wyposażone w nowoczesną strzelnicę biatlonową. Jest to wydatek, na który stowarzyszenia w tej chwili nie stać. Dziękuję. (Oklaski)

Proponuje dolaczyc do sweterka sloik grzybkow Piechocinskiego. Moze osiagnie wieksza cene.

ja kupię sweterek Prezydenta Zawiły, ale ten, który nosił w góry w czasie wypraw z Ogólniaka.Wtedy,to On był fajny gostek. wadza jednak czyni cuda. w Rzymie mówili: honores mutant mores...

We definitely would prefer a Mac book Surroundings intended for $999 compared to the ipad tablet 64GB intended for $699
canada goose soldes http