To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Strajk w szpitalu: szacunku i godnej pensji!

Strajk w szpitalu: szacunku i godnej pensji!

W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej przeprowadzony został dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Personel odszedł od łóżek, ale pacjenci byli bezpieczni. Na spotkaniu nie pojawił się nikt z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, co uznano za skandal i dowód lekceważenia. Na 19 października przewidziano zaostrzenie protestu.

Związki zawodowe – NSZZ Solidarność i OPZZ – pozostają w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala od wielu miesięcy. Chodzi o płace. Związki chcą, aby każdy z zatrudnionych w szpitalu na umowę o pracę otrzymał 300 zł do podstawy wynagrodzenia.

 

W holu głównym szpitala zebrało się ponad dwustu pracowników. Monika Poczykowska, szefowa Komitetu Protestacyjnego z NSZZ Solidarność była bardzo zadowolona z frekwencji. - To spotkanie służyło także konsolidacji, budowaniu poczucia jedności – mówi. Piotr Kasprów z OPZZ przypomniał, że dotychczas podwyżki pracownicy szpitala dostawali wtedy, gdy grozili strajkiem. Teraz od wielu lat pensje stoją w miejscu.

 

Czy jeleniogórski szpital stać na podwyżki? Związkowcy wskazują, że naprawy wymaga cała służba zdrowia, a pieniądze na podwyżki po części mogłyby pochodzić z niezapłaconych nadwykonań. „Żądamy szacunku i godnej pensji” - takie hasło kilkukrotnie wykrzyczeli zebrani. Dzisiaj blisko połowa zatrudnionych w WCSzKJ zarabia najniższą pensję lub nieco więcej. Na spotkaniu padła informacja, że jeleniogórska lecznica w przeliczeniu na pacjenta dostaje najmniej pieniędzy i jest znacznie gorzej pod tym względem traktowana niż podobne szpitale wrocławskie.

 

Spotkanie w szpitalu miało też swój kontekst polityczny, wyborczy. Poza szefami organizacji związkowych poszczególnych grup pracowników głos zabrała posłanka i kandydatka w najbliższych wyborach Marzena Machałek. Wytknęła Platformie Obywatelskiej osiem lat nieróbstwa i zaniedbań. Przypomniała, że jej działacze zapewniali przed poprzednimi wyborami, że nie dojdzie do połączenia szpitali w Jeleniej Górze i Kowarach, a tak się stało. Postawiony w niełatwej sytuacji kandydat na senatora Jerzy Pokój, do niedawna członek PO, szef rady społecznej szpitala, obecnie jej członek, nie zgodził się z oceną posłanki PiS, co do połączenia szpitali. Przyznał natomiast, że jest skandalem, iż na spotkaniu nie pojawił się nikt z urzędu marszałkowskiego. Przekonywał, że popiera strajkujących i życzył im wytrwania w jedności. Wszyscy zgodzili się, że sytuacja, w której urząd marszałkowski jako organ założycielski nie jest w stanie skutecznie przeprowadzić konkursu na dyrektora szpitala świadczy o wyjątkowej nieudolności. Taki stan wzmacnia poczucie niepewności, poczucie, że nikt nie dba o interes tego dużego zakładu pracy (zatrudnia blisko 1300 osób).

 

Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ Solidarność Region Jelenia Góra, zaoferował protestującym wszelką pomoc. Przypomniał, że przez lata ludzi pracy mamiono obietnicami, że za jakiś czas będzie lepiej, ale teraz musimy się godzić na niższe płace, żeby polska gospodarka była konkurencyjna. Do niczego to jednak nie doprowadziło poza karierami partyjnych krzykaczy. A pracownikom nadal odmawia się sprawiedliwej zapłaty.

 

Pracownicy i związkowcy czekają na reakcję UMDW i ewentualne rozmowy. W przeciwnym razie protest będzie zaostrzony. Przewidziano strajk okupacyjny 19 października, w ostateczności nawet głodówkę.

IMG_9695.jpg
IMG_9595.jpg
IMG_9599.jpg
IMG_9608.jpg
IMG_9609.jpg
IMG_9610.jpg
IMG_9622.jpg
IMG_9649.jpg
IMG_9657.jpg
IMG_9673.jpg
IMG_9676.jpg
IMG_9686.jpg

Komentarze (85)

Szacunek większy to chyba dla pacjentów... niewdzięczna pacjentka

Żale do pielęgniarek i do lekarzy nie do obsługi szpitala. Tam pracuje wielu ludzi w innych zawodach, niedocenianych i źle opłacanych. Czytać artykuł ze zrozumieniem ludzie!!!

Poseł Machałek (PiS) przed wyborami robi teatr i niby walczy o ludzi.

A przez wiele lat Machałek myślała tylko o sobie.

Zresztą Machałek startowała już na prezydenta Jeleniej Góry. Poniosła totalną porażkę. Zdobyła przedostatnie miejsce.

Widać, że ludzie nie lubią jej.
Też nie będę na nią głosował.

Głosujcie na poseł Machałek (PiS).

Ona już przyzwyczaiła się do warszawki i luksusów.
Jelonka, to już zaścianek i prowincja.

Machałek chce zostać ministrem.
Strasznie nerwowo przy tym przebiera nogami.

OSTRZEZENIE!!
.rp.pl/artykul/785343-Od-1-stycznia-pielegniarka--jak-funkcjonariusz-publiczny.html

Dotyczy to zwłaszcza "Bambo".
Mozliwość wniesienie o zniesławienie.!!

Wyraźnie przy tej okazji należy podkreślić, że czym innym jest prawo do wyrażania opinii oraz do krytyki osoby publicznej i jej publicznej działalności,a czym innym niedopuszczalne przez prawo znieważanie godności.Uwłaczające godności epitety nie mają nic wspólnego z wypowiadaniem krytycznych opinii.Czym innym z punktu widzenia litery prawa jest też powszechnie podnoszona teza, że funkcjonariusz publiczny musi liczyć się z tej właśnie racji,iż jest osobą publiczną z krytycznymi uwagami i opiniami pod swoim adresem. Więc nie ostrzegaj mnie przed tym czego nie zrobiłem,bo nie miałem zamiaru nikogo obrazić.Zgadzam się że moja krytyka jest niewybredna i bez przebierania w słowach, anie obraźliwych. Przeczytaj komentarz do tego artykułu a nie ostrzegaj.Podczas pracy możecie pisać komentarze? Pracodawca wie o tym?

Popieram Was całym sercem!!!

Oczekują podwyżek? Za co? Za pracę którą "wykonują"? Czy za czas oczekiwania pacjentów na udzielenie tzw w naszym szpitalu "pomocy"? Niestety nasz jeleniogórski szpital powinien zostać "zaorany" (chodzi o personel). Czas oczekiwania na pomoc w SOR i przychodni kilka godzin. Ludzie cierpią w kolejkach a "lekarze" prowadzą niesamowite dysputy z pielęgniarkami na tematy egzystencjonalne. Normalnie nikt i nic im w pracy nie przeszkadza. Ale co tam należy im się! Dać im kasę niech mają więcej! I nie jestem Haterem :-) Bo uważam że tylko załoga Bukowca powinna dostać podwyżki. Tam jest szpital a nie ta nasza "umieralnia".

>> Pacjencie< czy ty wiesz że za południową granicą na 1000 pacjentów przypada 8 pielęgniarek a TU 5,2,osoby

Lekarze pracują na swoim i państwowym.

nie ma informacji o obecnych wynagrodzeniach za pracę... ciekawe dlaczego, bo pracownicy z małymi uposażeniami mówią wprost o nędzy podając kwotę wynagrodzenia a tutaj tego nie ma, może nie jest tak źle a po prostu brakuje na lepszy smartfon

Co robił -zrobił do tej pory prezydent miasta ? Przeciez ten szpital działa i leczy mieszkańców Jeleniej. I okolic.

PO POkoju.
Urzędasy wymyślają problemy aby je później rozwiązywać ,biurokraci swięte krowy i byczki.
Dlaczego kadra nauczycielska zawsze ma przebicie a zarabia lepiej od białego personelu.

Szacunku.... Szacunku to pacjenci żądają od was. Ludzie 2 razy byłem w szpitalu w potwornym stanie 1 raz wyszedłem na własne żądanie bo bałem się że mi krzywdę, musiałem się pytać co mi podają i sprawdzać w internecie czy można to przyjmować w moim stanie okazało się że 2 leki które mi chciano podać mogły mnie zabić...2 raz byłem w szpitalu z dzieckiem z rotawirusem, panie pielęgniarki oczywiście tipsy wielkie śliczne polakierowane... A pod tipsami jak by dopiero co w ogródku robiły....

skoro jesteś taki mądry i wiesz jakie leki brać to lecz się sam. Ciekawe że w takim ciężkim stanie miałeś siłę internet wertować, a z tymi tipsami to ciekawa jestem jak ty pod nie zajrzałeś że widziałeś te brudy z ogródka? Największa zmora szpitali i lekarzy to wszech wiedzący pacjenci leczący się u dr Google

Dr Google jest pewniejszym źródłem wiedzy niż 9 z 10 lekarzyn. Zarówno co do diagnozy schorzenia- jak i właściwych leków czy sposobu terapii.
Ten 1 na 10 (oby chociaż tyle) to lekarz prawdziwy.
Taka jest smutna prawda, wie to każdy. A jeśli jesteś '' z branży'' to sama wiesz najlepiej.
Po co fukać? Ile lekarz poświęca na ''badanie'' pacjenta? Co wie o jego uczuleniach czy zażywanych lekach mogących wejść w interakcję z nowo zaordynowanymi? Czy pacjent zdąży coś mu powiedzieć?
O takich ''szczegółach'' jak to, że jeden lekarz stwierdza ''wszystko w porządku'' a drugi pęknięcie kręgosłupa czy złamania w stawie, nie mówiąc o wielu innych trudniejszych do zdiagnozowania schorzeniach, nawet szkoda gadać.
Dr Google jest przynajmniej na bieżąco- wielu ''lekarzy'' to beton, który twierdzi, że skoro ''tyle lat'' się uczył na studiach to już wszystkie rozumy pozjadał i do końca życia nie musi aktualizować wiedzy...

Hmmm chodź by dla tego że pewnie niektórych rzeczy nie można dostać w sklepie bądź aptece, nie pogrążaj się nasz szpital to po prostu umieralnia, mówią to nawet jego pracownicy...

Byłeś dwa razy w szpitalu, oblatany jesteś w internecie i nie wiesz, że pielęgniarki nie mogą nosić tipsów? Mało tego nie mogą nawet paznokci lakierem pomalować! Może "załatwiała" Cię jakaś Pani z prosektorium i miała jeszcze krew pod paznokciami? Haha, pozdrawiam Cię "potworny" :D

No więc widzisz nie mogą a miała :) domyślam się ,że napisała to jakaś pani pielęgniarka bądź pracownica szpitala... Ja opisuje sytuacje jaką widziałem... A skoro wymagacie szacunku powinniście również przyjmować słowa krytyki, służba zdrowia może wszystko krzyczeć być bardzo nieprzyjemnym dla pacjenta, ale jak pacjent ma pytanie wątpliwości czy cokolwiek podda krytyce, stwierdzi że coś mu się nie podoba to mamy reakcje jak wyżej...Badź jeszcze gorszą tyczy się to i lekarzy i pielęgniarek.

A co tam robi j.Pokój- to zakrawa na kpinę- toż to osoba która wyreżyserowała i rękoma dyrekcji szpitala wykonała plan zniszczenia dwôcg szpitali-w Jeleniej i wysokiej łąki- psami poszczuć i na byka posadzić, kolejna- przewodnicząca związku zawodowego lekarzy-piewczyni sukcesów obecnej dyrekcji lizus i włazidups bez wazeliny na sucho,

to prawda pracownicy niemedyczni administracji obsługi o których nikt nie pamięta bo i po co przecież szpital to tylko Pielęgniarka reszta się nie liczy zarobki tych pracowników są na pograniczu najniższej krajowej pensji a często wykonują oni olbrzymią robotę ale ich praca jest w cieniu i niedoceniana i co najważniejsze rzadko kiedy są jakiekolwiek skargi na ich pracę w tym szpitalu.

Trzeba całkowicie odejść od łóżek, bo inaczej nikt się nad problemem nie pochyli i będzie tylko bicie piany!!!
Głodówka jest formą ostateczną, ale to za mało...
Już raz oszukano pielęgniarki, dając im niby podwyżkę, której tak naprawdę nie ma i raczej dłuuugo nie będzie.
Dlatego nie dajcie się kolejny raz oszukać!!!

Po co ta długa nazwa szpitala!!!Pogotowie ratunkowe przy Wojska Polskiego zostało zlikwidowane dzięki Łuźniakowi!! Głosujcie nadal na PO to będziecie się leczyć w Syrii.

halo coś nie tak pieniacze związkowi jak powinniście stanąć po stronie osób przedsiębiorczych to wypadają za burtę z waszym błogosławieństwem bo układacie się z kierownictwem w zamian za profity..., Tylko dobra organizacja i zarządzanie daje gwarancję wypracowania sobie dobrych i godnych pensji a tego nie uświadczysz w tym szpitalu jak i w innej placówce ochrony zdrowia publicznego w J G.
Patrząc holistycznie na problem niskich dochodów wszystkich grup społeczności jeleniogórskiej i w tym kierunku działając tak by uwzględnić podwyżki od emeryta (takie same brzuszki..)po prezydenta Miasta to można działać - a nie podpuszczacie kolejne grupy zawodowe by zaistnieć by się wybić - fe!!!
A może wam zabrać - bo zamiast pracować działacie na szkodę biorąc pobory - blokujecie stanowiska - czy nie?

To przecież Pokój zasiada w Radzie Nadzorczej,to on wyłonił dyrektora Wożniaka,gdzie jest nowy dyrektor p.Pokój?Że też miał odwagę iść do szpitala?taczkę trzeba było przygotować!!!

A Machałek da, bo "damy radę"? ;)

To proszę podajcie ile to jest to mało ? i dlaczego lekarz za dyżur ma 1500 zł i śpi w nocy a za niego biegają pielęgniarki ?

Hmm. Chciało mu się uczyć i poszedł na medycynę zamiast do szkoły pielęgniarskiej, był na dłuższych i trudniejszych studiach - i lekarzy jest mniej niż piguł? Może kurde dlatego?!

Współczuję ludziom, którzy się wypowiadają w temacie, na który nie mają bladego pojęcia. Pielęgniarkom też chciało się iść na studia i to często po 5 letnim liceum medycznym, oprócz tego mają specjalizacje, i liczne kursy, cały czas się zawodowo dokształcają ponieważ nasz zawód dynamicznie się rozwija wraz z rozwojem medycyny. Studia też nie należą do łatwych podobnie jak praca i odpowiedzialność zawodowa.
Niestety nikt tego nie zauważa bo lekarz jest bogiem. Ale jak potrzebujecie pomocy, rozmowy, wyjaśnień to jednak pielęgniarka jest wtedy bardziej pożądana. Może trzeba więcej obiektywizmu i zwykłej ludzkiej empatii. Dlaczego nie widzicie jak biegamy w pocie czoła, wykonując kilka czynności w jednym czasie, ale jak na moment usiądziemy to jest tak przejaskrawione, że tylko siedzą i kawę piją, a 30 pacjentów w różnym stanie opiekuje się sobą, sami robią sobie toalety, sami podają sobie leki, zjeżdżają na zabiegi, zmieniają sobie opatrunki, itp. Może trochę zdrowego rozsądku. Nie będziemy wykonywały tak obciążającej psychicznie i fizycznie pracy za grosze.

Jest tyle ładnych zawodów zaczynających się na literę "p" np. prawnik. Ty wybrałaś bycie pielęgniarką. Jak ci się nie podoba to zostań - bo ja wiem?... Prostytutką... Też ciekawy zawód. A tak serio to ****stwo i głupota pielęgniarek - zwłaszcza na SOR nie zna granic. Widocznie po studiach wyszłaś nie douczona. Bycie wiecznym studentem to też fajny zawód. Jednak nie zaczyna się na literę "p". Do tego trzeba być inteligentnym, a nie mówić bo taką mamy procedurę. To zajęcie, jest rzeczywiście dla niedouków.. I dlatego uważam, ze w tym szpitalu większość pielęgniarek to takie ograniczone niedouki. Zwłaszcza na SOR. Ponadto uważam, że pracownicy szpitala zachowują się tak jak by się im nie chciało pracować. Rozwiązanie jest proste - zwolnić się. Kto nas będzie leczył? Np. dużo lepsi obecni uchodźcy np. z Ukrainy. Tam też są pielęgniarki. Chętnie tu przyjadą...

Ty, po tych swoich fakultetach, zarabiasz mniej od pielęgniarki, więc zamiast roztaczać wachlarz możliwości przed nią-sam zajmij się prostytucją, naucz się języków obcych, wyjedź za zachodnią lub wschodnią granicę, tam otoczą cię profesjonalną opieką, nie będziesz musiał czekać na uchodźców. Po co marnować czas?

Od znajomości moich języków obcych się odwal. Widziałem i korzystalem z usog służby zdrowia w Niemczech. Ty z takim podejściem wylądowała byś na bruku. Nawet urząd pracy by ciebie nie chciał. Potwierdza aż tylko swoimi wypowiedziami to co inni piszą. Aby dostać podwyżkę trzeba mieć podejście do pacjentów. Twoje podejście jest dobre i fachowe na stanowisku obslugi zlewozmywaka. Kurcze zwolnij się jak ci źle. Rozumiem języki już znasz. Kariera gwarantowaną!

Nie uczyli na tych prestiżowych studiach, jak się poprawnie pisze słowo usług? Jak będę chciała, to się zwolnię i zapewniam Cię, że polskie pielęgniarki są znane w całej Europie jako profesjonalistki i wiele szpitali zachodnich zachęca polskie pielęgniarki do pracy w swoich jednostkach.
Do tego zarabiają tam konkretne pieniądze, Ty taki obieżyświat nie słyszałeś o tym? Trzeba było mniej czasu spędzać przy zlewozmywaku to miałbyś tę wiedzę. 100 km dalej za granicą będziesz miał sielankę, nie proponuj pielęgniarkom, wyjedź sam. Tak inteligentny i wykształcony człowiek z pewnością znajdzie sobie atrakcyjną pracę.

Szczęśliwej drogi. Pa pa.

Od znajomości moich języków obcych się odwal. Widziałem i korzystalem z usog służby zdrowia w Niemczech. Ty z takim podejściem wylądowała byś na bruku. Nawet urząd pracy by ciebie nie chciał. Potwierdza aż tylko swoimi wypowiedziami to co inni piszą. Aby dostać podwyżkę trzeba mieć podejście do pacjentów. Twoje podejście jest dobre i fachowe na stanowisku obslugi zlewozmywaka. Kurcze zwolnij się jak ci źle. Rozumiem języki już znasz. Kariera gwarantowaną!

Bo pilęgniarka to pielęgniarka a lekarz to lekarz,jeśli ktoś nie widzi różnicy i to zasadniczej,to głęboko współczuję. 1500 na kontrakcie z tego ZUS,podatek ,dziesiątki ubezpieczeń i nie ma średniej dyżurowym za urlopy,zwolnienia tępa P...Z tego trzeba odłożyć na chorobę,urlop i emeryturę.Wartość kontraktu jt wyliczona n/ p pensji a nie z kapelusza.A po podwyzżkach pielęgniarki będą zarabiać więcej od lekarza specjalisty.Proponujęwięc przejść na kontrakt.Jeśli zazdrościsz lekarzom tępa P... To możesz próbować marzyć ,żeby dostać się na studia lekarskie(he,he,he!) a potem marzyć o tym,żeby je skończyć.Podobno marzenia się spełniają...czytelniczko wypocin P.Coelho.Żyjemy w wolnym kraju- każdemu wolno. Ty pracujesz , nie dyżurujesz a lekarz pracuje jak Ty tępa P... A dyżur to dodatkowa praca ponad wymiar , o dopuszczalnym wymiarze czasy pracy tępa P... Słyszała - jeśli słucha czegoś innego niż disco polo?Porównywać lekarza i pielęgniarkę to tak jak porównać gówno z ostrygą( jeśli rozumiesz tępa P...)

Tępota to bije z tej wypowiedzi.No ale czego tu się można spodziewać?...

Dumny lekarzyna to chyba zapomniał dopisać zero, chyba ze chodziło mu o płacę za jeden dyżurek spędzony na kanapie i udawaniu że się pracuje,
im bardziej tępy tym, więcej jadu w kierunku innego personelu, a zwłaszcza do pielęgniarek,
a ostrygi często się psują i śmierdzą gorzej od gówna !!!!!

Szanowny "tomany"!
Niedocenianiu pielęgniarek nie są winni lekarze ale rządzący nami od 2-ch kadencji wiadomi koalicjanci.
W efekcie może niedługo zabraknąć jednych i drugich.
Bo wyjadą za granicę a reszta wymrze....

Dlatego,że pielęgniarki ich Izba i Solidarność na to pozwala.Solidarność powinna opublikować z zachowanie ochrony danych osobowych,ile zarabia dyrektor ,lekarz,pielegniarka it.Dziwię się marszałkowi,że toleruje dalej dyrektora.radę nadzorczą.Drugi raz odbył się konkurs na dyrektora i co dalej p.marszałku?Platforma poczuje to przy wyborach.

Nie podoba się - proponuję zmienić pracę. Zarobki się powiększą.
Będzie mniej osób do pracy - będzie musiała się powiększyć pensja (bo inaczej nikt do pracy nie przyjdzie)
No chyba że ktoś jest przykuty do pracy w szpitalu, ale to chyba znaczy że nie jest tak źle.

arogancja i bezczelnosc pielegniarek w tym szpitalu przekracza granice przyzwoitosci- bylam i widzialam i sama doswiadczylam- sa opryskliwe dla pacjentow, udaja ze nie widza i nie slysza- ale w czasie obchodu udaja anioly i nawet usmiechaja sie - wredne baby odbijaja sobie na pacjentach swoje frustracje - kazdy z nas ma niską pensje- a te chude modliszki chca zarabiac krocie- trzeb popytac pacjentow szpitala czy im sie nalezy-

Czas na robienie porządków w państwie! Patrzę na miny pracowników: są niewesołe. Rozumiem. Patrzę na miny polityków: też miny smutne. Ale jakże różne cele. Jedni chcą na przeżycie, inni dla podtrzymania luksusowych warunków życia. Ale przecież pieniądze są: są na organizację kościelnych Światowych Dni Młodzieży /200 milionów złotych/. Cieszy niezmiernie postawa posłanki PiS, która też nie może się pogodzić na marnotrawienie pieniędzy na kościelne pomysły. Podobnie cieszy postawa przewodniczącego Kopcia, którego doprowadza do złości ta świadomość. Idzie ku dobremu: dosyć marnotrawienia pieniędzy, kiedy kraj w potrzebie!

Niech ktoś w końcu napisze, jakie są pensje pielęgniarek w szpitalu. Czemu są tak ukrywane (chodzi o całość, czy są trzynastki, gruszowe, świąteczne). Pytam, bo nie wiem jakie są ich wypłaty i chciałbym sobie wyrobić jakąś opinię.
Pozdrawiam wszystkich

W tym strajku nie chodzi o pensje pielęgniarek ale o pensje personelu pomocniczego a jest ona w granicach 1400 złoty

Zobaczymy czy narodek wybierz Pokoja,Czernow,to oni układali te karty.

Mniej ****stwa na SORZE!!! Zwolnić ich na zbity pysk. Jeszcze te konowały mają czelność strajkować?... Zawsze jak tam jestem nie mogę ścierpieć tej nonszalancji niedouczonych i po prostu g****ch pigułek z SORU. Jak im się nie chce niech nie pracują.... Podpisze się pod każdą listą, która będzie zakładać wyrzucenie ich na zbity pysk. Następnym razem przyjdę ze spluwą na SOR. Prawdę powiedział ten, że aby się leczyć w polskiej tzw. "służbie zdrowia" - trzeba mieć zdrowie.....

Odwal się przyg****e od Soru

Prawda w oczy kole. I ja ciebie nie obrazam. Nie nazywam ciebie idiotka. Twoje wypowiedzi poświadczają jak traktuje się tam ludzi. Wiem że prawda boli i kole w oczy. Masz trochę kultury? Na powyzke trzeba zasluzyc sobie. Za granicą z takim podejciem miała byś szansę rozwijać się przy zlewozmywaku.

Twoje powyższe wypowiedzi to niby nie obrażanie innych? Jak masz problemy z realną oceną swoich słów i czynów to może warto się dokładniej przebadać pod kątem zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Nie wymagaj kultury od innych, jeśli sam jej nie posiadasz. Widzę ,że na punkcie zlewozmywaka masz jakąś obsesję, albo traumę, więc może Ty się właśnie tak rozwinąłeś przy zlewozmywaku za granicą, że umiesz tylko używać tak miernych argumentów. Na nas nie robi to wrażenia ponieważ często mamy do czynienia z takim typem osobowości. Mogę jedynie współczuć.

Nie zamierzałem nikogo obrazić i uważam, że nie obraziłem. Jeśli tak się czuje służba zdrowia to przepraszam. Moja krytyka waszej pracy jest owszem niewybredna i dosadna. Niestety moja krytyka powodowana jest zachowaniem (nie wszystkich) pielęgniarek szpitala. Każdy ma bzika na jakimś punkcie. Ja na punkcie zlewozmywaka, a pani na punkcie zaburzeń emocjonalnych. Ja uważam, że żadna praca uczciwa nie hańbi. Pcunia non olet. Uważam się za zdrową osobę. Wszak w mediach ogólnopolskich podają, że należy uzdrowić służbę zdrowia. No więc wniosek jest prosty: służba zdrowia jest chora. Nie potrzebują lekarza zdrowi tylko chorzy. A braku primum non nocere doświadczyłem wiele razy będąc w szpitalu. Dlatego życzę szybkiego powrotu do zdrowia... A tak na marginesie mycie naczyń przy zlewozmywaku uspokaja.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że "w oku bliźniego widzi się drzazgę, a w swoim się belki nie widzi".Wypieranie i trudności w obiektywnej ocenie swojego zachowania jest u takich osób często spotykane, obrzucanie innych błotem szczególnie anonimowe lub za plecami, daje im poczucie, że są lepsi, bardziej dowartościowani. Alkoholikom też dopiero terapia uświadamia jak duży mają problem, a wcześniej twierdzą , że wszystko z nimi ok. Skoro ten zlewozmywak ma takie kojące właściwości dla psychiki, to proponuję częściej przy nim pracować, zamiast proponować to pielęgniarkom. I radzę nie wkładać wszystkich do jednego wora. Też życzę powrotu do zdrowia, a wówczas będzie łatwiej się powstrzymać od niewybrednych komentarzy, bo są żenująco niskich lotów.