To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Strażnik miejski złamał przepisy

Strażnik miejski złamał przepisy

Przyjechali, by założyć blokadę kierowcy, który łamie przepisy prawa. Tymczasem sami te przepisy złamali, gdyż stanęli na przejściu dla pieszych.

- A dokładnie 20 cm od przejścia – informuje nas jeden z czytelników. Na dowód całego zajścia czytelnik zrobił zdjęcie telefonem komórkowym.
Chodzi o Straż Miejską w Lwówku Śląskim. Zdarzenie miało miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych.

Sprzeciw budzi fakt, że strażnik miejski, który przyjechał na interwencję wyciągnął z samochodu blokadę, którą założył na koła źle zaparkowanego samochodu marki Fiat. Problem w tym, że sam funkcjonariusza w ewidentny sposób złamał przepisy ruchu drogowego. Zaparkował za blisko przejścia dla pieszych za co grozi mandat. Sytuację widać ewidentnie na zdjęciu.

- Wyjaśnimy tę sytuację. Pojazd straży miejskiej powinien mieć włączone sygnały świetlne wówczas jest pojazdem uprzywilejowanym i mógłby tam stanąć. Jeśli sygnałów nie ma, traktuje się go jak normalnego uczestnika ruchu. Tak jak mówiłem, zapoznamy się ze zdjęciami i podejmiemy decyzje – mówi Jacek Nowobilski komendant straży miejskiej w Lwówku Śląskim.

Taryfikator za takie wykroczenie mówi jasno: mandat wynosi od 100 do 300 złotych. Pozostaje mieć nadzieję, że sprawa nie skończy się na pouczeniu.

Komentarze (14)

"Pojazd straży miejskiej powinien mieć włączone sygnały świetlne wówczas jest pojazdem uprzywilejowanym"panie komendancie prosze mi powiedziec od kiedy pomaranczowy sygnal swietlny daje uprzywilejowanie??mam rozumiec ,ze smieciarka tez jest uprzywilejowana??:)chyba panie komendancie zapomnial pan o sygnalach dzwiekowych wydawanych przez pojazd uprzywilejowany:)).zawsze bede twierdzil, ze sm to niepotrzebna instytucja, przechowalnia nierobow!!!a oto definicja pojazdu uprzywilejowanego panie komendancie:pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;-JEST TO ART.2,PKT.38 USTAWY O RUCHU DROGOWYM!!!pozdrawiam:))

Niestety, art. 53 cyt. przez Ciebie ustawy daje takie "uprawnienia" również "sm"; pozostaje tylko kwestia koloru świateł :cheer:
Poza tym ta służba faktycznie kojarzy się nieróbstwem.

PYSKUJESZ BO PEWNIE MANDAT DOSTAŁEŚ OD SM

A co oni z innej gliny.Takie same przepisy ich dotyczą.

A ja wczoraj widziałem strażnika w mundurze jak wsiadał do służbowego auta po zrobieniu zakupów w sklepie zoologicznym.W godzinach pracy!

Ale mi nowina ,że SM łamie przepisy... phi.

wszyscy pokrzywdzeni przez sm. jak się parkuje gdzie popadnie to mandat potem boli. mnie jakoś pouczyli, kwestia podejścia .z nimi tez da się pogadać

Po pierwsze od kiedy samochód na samych błyskach jest uprzywilejowany, po drugie podczas podejmowania interwencji SM tak jak i policja może naruszyć przepisy RD

Zgadzam się całkowicie z kolegą o nicku"...i" i z przyjemnością przeczytałem to co napisał podpierając swoje słowa literą prawa jaką jest w tej sytuacji PORD!Ja także uważam,że Straż Miejska to zbiorowisko nierobów i niepotrzebny twór,bo za te pieniądze miasto powinno utrzymywać np kilka dodatkowych etatów dla Policji,która zajmuje się praktycznie wszystkimi sprawami,i społeczeństwa.
Co do autora artykułu to drogi Panie,czy też Pani strażnik miejski nie jest funkcjonariuszem tylko urzędnikiem,więc zanim coś napiszecie to zdobądźcie wiedzę i nie ośmieszajcie się w oczach czytelników:)!!!Później niepotrzebne żale do społeczeństwa,że nazywa was tumanami w komentarzach:)!Pozdrawiam inteligentnych ;)

:0 :0 :0 mojemu psu ,/ w zasadzie suka psiej rasy /założyli blokadę. Byłem bardzo zdziwiony gdyż pies był unieruchomiony!!!!! :shock: :shock: :shock: nie douczyli się o pojazdach uprywilejowanych ale obciach!!!!!!!

w Chinach jeżdżą na błyskowych żółtych kogutach. Tych profesorów pseudo prawa do Chin na szkolenie za miskę ryżu

:( Pies zeziar mi mandat, ŹRĄC mówił do mnie w te słowa cyt: MANDAT NIEWAŻNY bo dużo w nim błędów formalnych :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

a gdzie miał zaparkować na lotnisku....... to społeczeństwo nasze to porąbane

I TU KOLEGA OBEZNANY MA CAŁKOWITĄ RACJE.NARESZCIE KTOŚ MĄDRZE NAPISAŁ O STRAŻY MIEJSKIEJ.