To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Starostwo zmienia siedziby

Starostwo zmienia siedziby

Najszybciej na początku, a najpóźniej w połowie przyszłego tygodnia wydział oświaty, kultury i zdrowia starostwa powiatowego zacznie funkcjonować w nowej siedzibie przy ulicy Podchorążych 15. Do końca września ma do niego dołączyć także zarząd dróg powiatowych.

Urzędnicy wydziału oświaty chcą zdążyć z przeprowadzką jeszcze w tym tygodniu, bo przed nimi okres wzmożonej pracy. Za tydzień rozpocznie się nowy rok szkolny, a to nie najlepszy okres na tego rodzaju zmiany. Swoją nową siedzibę przy ul. Podchorążych znajdą też pracownicy zarządu dróg powiatowych. Ich przeprowadzka nie jest jednak póki co tak nagląca jak kolegów z oświaty. Oni zjawią się tam na dobre dopiero we wrześniu. Pomieszczenia, do których przeniosą się wydziały są już właściwie gotowe. Adaptacja poddasza w prawym skrzydle budynku zakończyła się jeszcze przed planowanym czasem. Starostwo przyznaje, że trafiło na wyjątkowo solidnego i słownego wykonawcę, który wydzielił biura, podłączył je do sieci telekomunikacyjnej. Wydzielony został także węzeł sanitarny. Mieszkańcy pytają o dodatkowe miejsca parkingowe przed budynkiem. Zaznaczają, że już dziś napotykają na poważne problemy z ich znalezieniem. Niestety w tym temacie nie zapowiadają się żadne zmiany. Tereny wokół urzędu należą o Agencji Mienia Wojskowego, która jak się dowiedzieliśmy, planuje przekazać je miastu i póki co nic z nimi nie robi. Dodatkową trudnością jest brak map z oznaczeniem mediów. Starostwo ma z kolei w planach stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych przed budynkiem od strony ulicy, ale póki co nie ma na to pieniędzy. Najlepszym na to dowodem jest przeprowadzka wydziału komunikacji, który w ramach reorganizacji będzie od października funkcjonować na ulicy Kochanowskiego 10. Jego przeprowadzka jest o tyle kłopotliwa, bo związana z przeniesieniem całej sieci informatycznej, która jest połączona z ministerstwem. Jak tylko się to uda, wówczas lokal za zgodą zarządu przy ulicy Sudeckiej 38 pójdzie pod młotek. Starostwo nie ukrywa, że szuka oszczędności i dlatego postanowiło wystawić nieruchomość na sprzedaż.

Komentarze (7)

Po co nowe siedziby? Takie konstrukcje jak powiaty i ich administracyjne twory zwane starostwami już dawno powinny być zlikwidowane

-"Jego przeprowadzka jest o tyle kłopotliwa, bo związana z przeniesieniem całej sieci informatycznej, która jest połączona z ministerstwem" - ułożenie i podłączenie kilku czy kilkunastu kabelków do komputerów jest kłopotliwe? No, chyba że trzeba "posiagnąć" nowy kabel od Ministerstwa do nowej siedziby, to może być rzeczywiście kłopotliwe...

Miasto powinno przejąć były plac apelowy na centralny parking tego osiedla. Od dawna sprawa jest sygnalizowana przez mieszkańców, osoby tam pracujące i interesantów korzystających z urzędów. Miasto od 10 lat nic w tej sprawie nie zrobiło, tak jak nic nie zrobiło w sprawie przejęcia ulic. Z archiwum korzystają także Niemcy. Często można widzieć samochody parkowane na byłym placu apelowym, a tam totalny syf. Plac powinien być placem miejskim. Jego utrzymanie może być sfinansowane z opłat za parkowanie. Nie będzie bałaganu na ulicach i przed budynkiem starostwa.

A obiekt po byłym WKU (w idealnym stanie - po generalnym remoncie) też na ul. Podchorążych tyle, że nr 7 z siecią teleinformatyczna, instalacją ppoż, alarmową, telefoniczną .... czeka nie wiadomo na co, a i miejsca parkingowe też się tam znajdują.

1. wydziału komunikacji, który w ramach reorganizacji będzie od października funkcjonować -- jakie funkcjonowanie, kiedy klient przychodzi i dowiaduje się, że nie zapisał się wcześniej na kuriozalną listę petentów i nic od ręki nie załatwisz!! W jakim świecie my żyjemy? A w poniedziałek można się zapisać na wolne miejsca w środę!
2. Starostwo ma z kolei w planach stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych przed budynkiem od strony ulicy, ale póki co nie ma na to pieniędzy - w normalnym organie (firma itp) szef wywala kilka osób jak mu się bilans nie zamyka. Proste, skuteczne i same korzyści! Do roboty panie Starosto, bo jak ostatnio widziałem z ruchem u pana coraz gorzej.

Dwie administracje powiatowe w Jeleniej Górze są niepotrzebne a nawet jest to układ szkodliwy dla regionu. Przy ul. Podchorążych powinno powstać centrum administracyjne Powiatu Karkonoskiego. Dla miasta Jelenia Góra wystarczy ratusz bo nie będzie dyblowanych wydziałów. Administracja samorządowa będzie sprawniejsza i o wiele tańsza.

Najlepiej zamknać ten teatrzyk geriatrzyk