Sromotna porażka „Lwic” z KPR-em 28:41

W ostatnim meczu sezonu 2013/2014 szczypiornistki KPR-u zwycięsko zagrały w Olkuszu z outsiderkami z SPR-u. Jeleniogórzanki w pełni zrehabilitowały się za chorzowską wpadkę (porażka 24:33). Zespół trenera Zdzisława Wąsa rozbiły różnicą trzynastu bramek. Choć olkuskie „Lwice” czeka jeszcze sobotnia potyczka z Ruchem, jej wynik nie wpłynie na końcowy układ tabeli PGNiG Superligi kobiet. Z dorobkiem 17 punktów (8 zwycięstw, remis i 15 przegranych), bramki 659:697, młoda drużyna żółto – niebieskich zakończyła sezon na 9. miejscu.

W hali MOSiR-u podopieczne Michała Pastuszko były zdecydowanie lepsze w każdym elemencie gry i w pełni zasłużenie zdobyły dwa punkty prowadząc od pierwszych minut. Rezultat po pierwszej części meczu (15:18) nie zapowiadał jednak pogromu gospodyń. Wynik pozostawał sprawą otwartą. Falstart ekipy SPR-u na początku drugiej połowy i jej bezradność pozwoliły piłkarkom z Jeleniej Góry urządzić sobie ostre strzelanie. Olkuski zespół nie znalazł sposobu na powstrzymanie szybkich skrzydłowych KPR-u. Na boisku brylowały rewelacyjne tego dnia Dominika Grobelska - 11 goli i Aleksandra Uzar 7 oraz Małgorzaty: Mączka i Buklarewicz po 4. Dla pokonanych „Lwic” najwięcej bramek zdobyły Paulina Marszałek 10, Alicja Fierka, Natalia Wicik i Anita Sikorska po 4. Na początku fazy play out (o miejsca 9-11), KPR wygrał u siebie z SPR-em Olkusz 33:27.

Po ostatniej ligowej konfrontacji w Chorzowie (10 maja), zawodniczki SPR-u czeka barażowy dwumecz z wiceliderem I ligi, UKS-em PCM Kościerzyna o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Bezpośredni awans do Superligi kobiet wywalczył Aussie Sambor Tczew.