To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sprzątanie Jeziora Pilchowickiego 16 maja

Zapora wodna na Jeziorze Pilchowickim / Fot. Przemysława Zatylny

 

Gospodarze Wlenia zapraszają do udziału w akcji sprzątania brzegów Jeziora Pilchowickiego. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa we wspólnym działaniu wszystkich zainteresowanych i gotowych do działania, którzy chcą odmienić nasz krajobraz i zrobić coś dobrego dla środowiska. Uwaga! W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zminie uległ termin akcji. Sprzątanie Jeziora Pilchowickiego nie oodbędzie się, jak informowaliśmy wcześniej 9 maja, a w kolejny czwartek, czyli 16 maja 2019 r. Czas i warunki działania pozostają bez zmian. Uczestnicy spotykają się  o godz. 11.00 na parkingu przy koronie zapory pilchowickiej. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci oraz rękawiczki. Po zakończonym sprzątania ognisko z kiełbaskami. 

Jezioro Pilchowickie jest jedną z największych atrakcji turystycznych nie tylko Gminy Wleń ale również całego regionu i Polski. Akcja sprzątania brzegów jeziora współorganizowana jest przez gminy: Wleń, Jeżów Sudecki, Lubomierz, Stara Kamienica oraz Nadleśnictwo Lwówek Śląski, DZPK w Jeleniej Górze, ZUOK Izery, OSP Pilchowice, Państwową Straż Pożarną w Jeleniej Górze. Udział w niej weźmie również młodzież szkolna.

Kilka tygodni temu z inicjatywy Parków Krajobrazowych, odbyło się spotkanie z udziałem wszystkich gmin leżących nad Jeziorem Pilchowickim, powiatów, przedstawicie Wód Polskich, Nadleśnictwa Lwówek Śląski i kół wędkarskich zainteresowanych losem cennego akwenu.

- Na tym spotkaniu postanowiliśmy, że będziemy wspólnie organizować sprzątanie Jeziora Pilchowickiego – mówi burmistrz Wlenia Artur Zych. - Początkowo myśleliśmy, że każdego roku będą to zawsze dwie akcje. Jedna tradycyjnie organizowana przez Tauron Ekoenergię i druga nasza, samorządowa. Ale z tego co wiem Tauron wycofał się, niestety, z tego działania... My nie zamierzamy rezygnować. W każdym roku inna gmina będzie koordynować akcję. W tym roku zaczynamy my. 9 maja o godz. 11.00 spotykamy się koło zapory pilchowickiej. Dzieciaki ze szkół, osoby dorosłe, wszyscy chętni do pomocy. Rękawice zabezpiecza Nadleśnictwo Lwówek Śląski, worki na śmieci - Przedsiębiorstwo Izery, które też się włączyło do akcji. Śmieci z brzegów zbieramy do worków i znosimy w jedno miejsce. Z wody będzie wspierać nas Straż Pożarna z Jeleniej Góry, która będzie uczestniczyła w akcji. Wywóz śmieci bierzemy na siebie. Postaramy się też o kiełbaski, żeby na koniec można było zrobić ognisko dla wszystkich uczestników akcji. Zapraszamy!

Więcej informacji: 75/7136014, 512293244.  

Sprzątanie Jeziora Pilchowickiego.jpg

Komentarze (3)

Kto będzie wspierał z powietrza???

Do PAP;
Sam Antoni M.

pyr, pyr, pyr, pyr, pyr....