To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sprawcy rozboju szybko złapani

fot. KPP Kamienna Góra

Policja szybko złapała pięciu młodych mężczyzn, którzy przed trzema dniami napadli w Lubawce na obywatela Ukrainy. Sprawcy mieli od 16 do 28 lat. Za rozbój grozi im 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 14 listopada br. w godzinach popołudniowych. Dyżurny KPP w Kamiennej Górze otrzymał zgłoszenie o rozboju na obywatelu Ukrainy. Sprawcy doprowadzili go do stanu bezbronności i zabrali telefon komórkowy wartości kilkuset złotych oraz kilkaset koron czeskich.
W poszukiwania zaangażowały się wszystkie patrole. Jeden z nich na zauważył terenie miasta oddalającego się na widok radiowozu mężczyznę. Uciekającego, jako jednego ze sprawców, rozpoznał pokrzywdzony. Na wskutek natychmiastowego pościgu mężczyzna został ujęty. Okazał się nim 16 latek z Lubawki. W toku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim skradziony wcześniej telefon komórkowy; miał też przy sobie 18 porcji narkotyków. Pozostali funkcjonariusze zaangażowani w działania zatrzymali kolejnych dwóch 18-latków mających związek ze zdarzeniem oraz 21–latka. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Lubawki. Nieletni sprawca czynu trafił do Policyjnej Izby Dziecka, a pełnoletni na izbę zatrzymań.
Następnego dnia policjanci zatrzymali ostatniego sprawcę, 28 – latka, również z Lubawki. Cała piątka przyznała się do uczestnictwa w rozboju.

Komentarze (8)

Lubawka, wylegarnia patologii.

Wioska cudów

Szesnastolatek? Masakra! Gdzie rodzice?

PALOWANIE JAK ZA DAWNYCH LAT,ZOMO ,ORMO,MILICJA NAJLEPSZY SPOSOB,TERAZ SIE CACKAJA Z SZUMOWINA EFEKTY JAK WIDAC,LEPIEJ NIE BEDZIE

Tylko gumą po dziubdziuś muszą poz ać smak gumy!!!!

"Na wskutek" natychmiastowego pościgu... . Oj,oj....!!!
"Nie matura, lecz chęć szczera..." ? Wiedz Waść, że "Nic tak nie plami, jak atrament"!

tylko wprdl

Mówisz i masz. Gdzie i kiedy chcesz dostać?