To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spotkanie Ludzi Gór w Jakuszycach

Fot. MPP

Nagroda Ducha Gór przyznawana przez Szklarską Porębę za szczególne osiągnięcia w promocji miasta, Karkonoszy i Gór Izerskich dla Marka Niedźwieckiego, dziennikarza Radiowej Trójki! Agnieszka Wierzbicka, kierująca Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa Zdroju oraz Dorota i Józef Gołbowie, twórcy schroniska na Wysokim Kamieniu uhonorowani zostali wyróżnieniami Stowarzyszenia ZAKWISIE za rok 2012! Doroczne opłatkowe Spotkanie Ludzi Gór z biskupem Stefanem Cichym stało się pretekstem do rozdania nagród.

- Jestem szczęściarzem. Nie dość, że przyjeżdżam tutaj i chodzę po miejscach ulubionych, mówię o tym przez radio i piszę na blogu, to jeszcze za to spotyka mnie nagroda - dzielił się refleksją Marek Niedźwiecki – Zakochałem się w Górach Izerskich, mam ulubione trasy, jestem tutaj kilka a nawet kilkanaście razy w roku i kompletnie mi się to nie znudziło. Zachwycam się Australią, ale jak ktoś mnie pyta o najpiękniejsze miejsca na Ziemi, zawsze mówię, że to Szklarska Poręba i Góry Izerskie, a dopiero po nich Góry Błękitne w Australii. Dla mnie to fantastyczne, że to miejsce jeszcze jest nieodkryte przez wszystkich.

Marek Niedźwiecki zapewniał, że Radiowa Trójka nie zrezygnuje ze współpracy ze Szklarską Porębą i Górami Izerskimi, bo „taka jest chyba miłość. Jak już jest, to na całe życie”.

Tym razem przewodnicy sudeccy i osoby związane z promocją Karkonoszy i Gór Izerskich spotkali się w ośrodku Biathlon w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Zanim ludzie gór mogli swobodnie nacieszyć się rozmowami i biesiadowaniem we wspólnym gronie, z sentymentem wspominając ulubione miejsce opłatkowych spotkań – schronisko Kamieńczyk, miała miejsce jeszcze jedna oficjalna uroczystość. W świetle fleszy podpisano umowę pomiędzy prezesem Stowarzyszenia Bieg Piastów i burmistrzem Szklarskiej Poręby w sprawie oddania w 25-letnia dzierżawę Polany Jakuszyckiej gminie Szklarska Poręba.

- Moja wizja była na początku bardzo optymistyczna, dalekosiężna, ale Julian Gozdowski mnie prostował, jest pragmatykiem i wie, co na Polanie Jakuszyckiej powinno być robione. Ja mam nadzieję, że dzięki temu porozumieniu także w Warszawie zobaczą, że istnieje taki kawałek Polski, który nazywa się Szklarska Poręba, Polana Jakuszycka, Góry Izerskie, Karkonosze – mówił Grzegorz Sokoliński, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Biskup Stefan Cichy, składając życzenia Ludziom Gór mówił, aby „umowy tutaj podpisane i przewidziane plany udało się zrealizować, żeby się nie spełniły słowa psalmu: taki co w głowie uradzi, do skutku nie doprowadzi”. Biskup obiecał, że za rok, dokładnie 3 stycznia, na Polanę Jakuszycką przywiezie księży z Rzymu, Anglii, Niemiec i biskupów z Polski należących do tzw. Kapituły św. Sylwestra.

- Wtedy nie tylko będę ambasadorem mówiącym o Szklarskiej Porębie i Jakuszycach. Pokażę, czym jest Polana Jakuszycka – obiecał biskup Cichy.

DSC_0538.JPG
DSC_0539.JPG
DSC_0542.JPG
DSC_0545.JPG
DSC_0548.JPG
DSC_0551.JPG
DSC_0555.JPG
DSC_0557.JPG
DSC_0558.JPG
DSC_0560.JPG
DSC_0562.JPG
DSC_0565.JPG
DSC_0567.JPG
DSC_0572.JPG
DSC_0574.JPG
DSC_0575.JPG
DSC_0578.JPG
DSC_0579.JPG
DSC_0581.JPG
DSC_0582.JPG
DSC_0585.JPG
DSC_0589.JPG
DSC_0593.JPG
DSC_0594.JPG
DSC_0596.JPG
DSC_0609.JPG
DSC_0612.JPG
DSC_0621.JPG
DSC_0625.JPG

Komentarze (16)

a Pudernica co tam szukała?

Panie burmistrzu Sokolinski, to jak to własciwie jest z tą promocją naszego miasta ? teraz pan mówi, że dzięki tej umowie może zobaczą Szklarską i Polanę Jakuszycką w Warszawie . A jak pan zaciągał ogromne kredyty na puchar swaita, to pan mówił, że to wszystko dla promocji miasta. Długi po pucharze zostały a co z obiecaną promocją ? A może to też wina Brożka, którego pan odwołał ?

Jakim trzeba być biednym człowiekiem, żeby opluwać innych tylko dlatego, że w coś się angażują.
@kpt Sowa, zatruwasz swoje życie, zasłaniasz oczy, zaciemniasz umysł. Ogarnij się, bo zabrniesz w taki zaułek marności życia z jakiego już nie ma powrotu. Ciesz się życiem... własnym życiem. Nie oceniaj innych tylko z nimi rozmawiaj, przekonuj do swoich racji... a przynajmniej rozmawiaj. Nie zamykaj się w swoich fobiach i słabościach. Tego Ci życzę "Sowo" na nowy rok.

[quote=AnonimGall]Jakim trzeba być biednym człowiekiem, żeby opluwać innych tylko dlatego, że w coś się angażują.
@kpt Sowa, zatruwasz swoje życie, zasłaniasz oczy, zaciemniasz umysł. Ogarnij się, bo zabrniesz w taki zaułek marności życia z jakiego już nie ma powrotu. Ciesz się życiem... własnym życiem. Nie oceniaj innych tylko z nimi rozmawiaj, przekonuj do swoich racji... a przynajmniej rozmawiaj. Nie zamykaj się w swoich fobiach i słabościach. Tego Ci życzę "Sowo" na nowy rok.[/quote]
skąd wiesz o kim piszę?
a poza tym bełkoczesz...

Przypuszczam, że jędzowatość z Jędzowatego to efekt braku zrozumienia podstawowych pojęć i faktów. A pojęcia i fakty są takie, że o promocję trzeba zabiegać cały czas. Ale może Sokoliński wcale nie miał na mysli promocji. Może miał na myśli inwestycje. Kto wie. Może reporter który to pisał, ale nie napisał. Uważam, że można się będzie tego dowiedzieć, np. podczas sesji Rady Miasta, kiedy jest czas na zadawanie pytań przez mieszkańców. Czy jędzowatego stać jednak na to, aby publicznie takie pytania zadać? Wątpię. Przecież to jędzowaty.

Wyobraż sobie, że mnie na to stac ! Jest jednak mały problem . W godzinach sesji ja ciężko pracuję aby zarobic na spłatę kredytow zaciągniętych przez burmistrza.W dwóch miejscach na raz nie potrafię byc. A ponieważ jestem Jędzowaty to następne jędzowate mysli mnie nachodzą . Gdzie się podziały pieniądze , które wplaciła slynna firma Zdrojowa Inwest z Kołobrzegu ? Gdzie się podziały inwestycje, które miała wykonac zgodnie z warunkami przetargu ? Czy to tez wina Brożka ?

Ja się pytam - GDZIE JEST ZOFIA? :D

A rachunki za Puchar Świata zapłacone burmistrzu Sokoliński?Jest to kolejna wydmuszka koterii ze Szklarskiej jak Julian nie będzie czujny to mu śnieg sprzedadzą przed Biegiem Piastów.

Drogi Julianie,drogi Prezesie w związku z podpisanym porozumieniem badz czujny,może tak się stać,że tuż przed Biegiem na Polanę mogą Ci zrzucić "humus"tak jak wraził zgodę burmistrz Sokoliński na zrzut błota na teren dawnego interkampingu,który to wcześniej wystawił do sprzedaży/chodziło najprawdopodobnie o obniżenie kosztów prywatnego wykonawcy Orlika na Białce.Równie dobrze burmistrz Sokoliński może zaakceptować zrzut śmieci na Polanie jak to zrobił na terenie dawnego batalionu WOP,dlatego drogi Prezesie bądż czujny.!!!!!!!!!!!!

A co z skm?

Gozdowski zawsze był czujny! On wie gdzie leży kasiorka. A kto jego kontroluje ?

" Drogi Julianie,drogi Prezesie w związku z podpisanym porozumieniem badz czujny,może tak się stać,że tuż przed Biegiem na Polanę mogą Ci zrzucić "humus" " Pusty jak beben! Do marca 2014roku nic nie bedzie się działo na Polanie. To słowa Komandora Biegu Piastów. Także póki co podpisanie tej umowy nie wnosi Nic. Nie obawiajcie się.

Wspaniała inicjatywa. Brawo dla organizatorów. Jest okazja spotkać się przy stole i porozmawiać. Trochę za długa część oficjalna ale tak to wszystko super.

A co poszedłes się tylko najesć ?

hair grow best product for hair loss
ivermectin online http ivermectin cost

how common is asthma symptoms of arthritis in hands
vidalista 20mg online http vidalista 20 mg tablets