To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spirituals Singers Band wystąpi w Jeleniej Górze

Spirituals Singers Band wystąpi w Jeleniej Górze

Słynna formacja wokalna Spirituals Singers Band kolejny raz wystąpi w Jeleniej Górze! Koncert w sali Filharmonii Dolnośląskiej już w piątek, 15 kwietnia, o godz. 19.00. W programie zatytułowanym „Nie tylko gospel” zabrzmią utwory spirituals, gospel, standardy jazzowe i piosenki Beatlesów. 

Spirituals Singers Band powstał w 1978 roku we Wrocławiu z inicjatywy Włodzimierza Szomańskiego. Zespół specjalizuje się w wykonaniach a cappella pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, piosenek Beatlesów, a także muzyki rozrywkowej. Efektem 37 lat działalności jest kilka tysięcy koncertów w kraju i za granicą, liczne programy TVP i PR w Polsce i Europie, a także dyskografia obejmująca trzynaście płyt. Zespół brał udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, od „Wratislavia Cantans” przez Festiwal Piosenki w Sopocie po „Jazz Jamboree”. Współpracował też przy realizacji spektakli muzycznych z teatrami w całej Polsce oraz dubbingowaniu bajek dla dzieci. Za osiągnięcia artystyczne uhonorowany został wieloma prestiżowymi nagrodami.

Bogaty i oryginalny repertuar zespołu lokuje Spirituals Singers Band jednocześnie w muzyce popularnej, gospels i jazzie oraz na estradach filharmonicznych - z wykonaniami dzieł oratoryjno-kantatowych, jakie zostały stworzone z myśłą o tej właśnie grupie, takimi jak „Missa Gospel‘s”, „Madonny Jan Pawła II” czy „Litanie do Polskich Świętych”. Stąd częsta współpraca zespołu z filharmoniami oraz orkiestrami symfonicznymi w całej Polsce.

Nowe projekty zespołu to zmierzenie się z pieśniami Cz. Niemena w koncercie „Niemen inaczej”, z największymi gwiazdami polskiej estrady oraz koncert-spektakl „Opowieści Krasnala Szomola”, który towarzyszył posadzeniu miniatury założyciela zespołu, czyli Wrocławskiego Krasnala Szomola, pod Narodowym Forum Muzyki oraz wydanie kolejnej płyty „OKU-LA-LA-RY” z utworami stworzonymi z wierszy J. Tuwima i muzyki W. Szomańskiego.

Spirituals Singers Band wielokrotnie koncertował już w Jeleniej Górze, zawsze wzbudzając wielki entuzjazm publiczności. Tym razem zespół wystąpi w składzie: Alicja Wiłkowska (sopran), Marta Raczak-Idczak (mezzosopran), Aleksandra Sozańska-Kut (alt), Jacek Zamecki (baryton), Krzysztof Pachołek (tenor), Artur Stężała (bas) i Elżbieta Szomańska (prowadzenie).

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na koncert SSB w Jeleniej Górze. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 12 kwietnia 2016 r. Zapraszamy!