To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spłonęła Petrovka w Karkonoszach

Spłonęła Petrovka w Karkonoszach

Przez wiele godzin czescy strażacy walczyli z pożarem schroniska Petrova bouda w rejonie Hutniczego Grzbietu. Nieużytkowany, zabytkowy obiekt ogień strawił niemal doszczętnie. Nie wyklucza się podpalenia. Popularna Petrovka od trzech lat stała zamknięta ze względu na fatalny stan techniczny. Schronisko miało nowego właściciela. W lipcu w obiekcie także wybuchł pożar, ale szybko udało się go ugasić.

Więcej o pożarze na stronie idnes.cz

fot. (Ja1) Wikipedia

Komentarze (4)

znika następny obiekt historycznie związany z Karkonoszami - wielka szkoda

Ten pożar był kwestią czasu. Bez problemu można było wejść do środka (powybijane szyby, otwarte drzwi), a w środku mnóstwo rupieci. Lokalizacja też nie najlepsza, obok Szpindrelva Bouda i Odrodzenie. To położylo obiekt ekonomicznie.Do tego Petrovka to tak naprawdę 3 budynki, całkiem spore, a więc i do utrzymania bardzo drogie. Mimo wszystko szkoda.

:evil: :0 :angry:

Przez ostatnie lata kilka razy byłem w okolicy tego schroniska i naprawdę żal było patrzeć na jego upadek. Jeszcze jesienia zastanawialiśmy się z żoną jak to jest i komu niewątpliwie zależy na destrukcji tego pięknego obiektu. Zal że spłonął i że praktycznie nic z niego nie zostało. Widać takie teraz mamy czasy i zwyczaje, że opłaca się zniszczyć i nie ponosić kosztów utrzymania zabytku. W Jeleniej Górze też tak się postępuje z niechcianymi zabytkami. A potem na parceli można wybudować co się chce. Może Czesi wybudują nową petrovkę. ale to nie będzie to samo. Pozdrawiam.