Sokół wzleciał ponad Sudety

Porażką zakończyło się spotkanie Sudetów Jelenia Góra z Sokołem Marbo Międzychód w meczu 11. kolejki II ligi koszykówki męskiej. Do przerwy jeleniogórzanie prowadzili, ale potem rywale odrobili straty.

Mecz lepiej zaczęli goście, ale potem podopieczni Jarosława Wilusza przebudzili się i wyszli na prowadzenie 13:7. Tuż przed końcem pierwszej kwarty było 18:13, ale celnie za trzy punkty zdobył Marcin Chodkiewicz. Przez cała drugą kwartę utrzymywała się kilkupunktowa przewaga jeleniogórzan. Niewielką zaliczkę gospodarze roztrwonili po zmianie stron, gdzie przez pierwsze trzy minuty nie potrafili zdobyć punktów. Rywale zdobyli sześć i doprowadzili do remisu po 34. Nie było emocjonującej końcówki: goście wyszli na kilkunastopunktowe prowadzenie, którego nie pozwolili sobie wydrzeć już do końca.

Sudety Jelenia Góra – Sokół Marbo Międzychód 60:69 (18:16, 16:12, 8:23, 18:18)
Ł. Niesobski 14, Wojciul 12, Wilusz 12, Zuber 9, Raczek 7, Serbakowski 4, Minciel 2, Drąg, Lipski.