Smutne święta koszykarek

W ostatnim tegorocznym meczu I ligi kobiet „Karkonoszki” uległy UKS – owi Basket Aleksandrów Łódzki 59:67 (w pierwszej rundzie 57:63). Porażka była ósmą przed własną publicznością, która jeszcze nie cieszyła się ze zwycięstwa jeleniogórzanek. W potyczce z piątą ekipą grupy B I ligi podopieczne trenera Dariusza Tomasika okazały się lepsze w pierwszej (26:15) i czwartej kwarcie (15:9). Pozostałe przegrały 15:26 i 13:17.

Minutę przed końcową syreną gospodynie do zespołu spod Łodzi traciły tylko cztery punkty, jednak doświadczone zawodniczki Magdalena Rzeźnik (razem 11) i znana z występów w jeleniogórskich klubach Agnieszka Kret (10), celnymi rzutami wolnymi „załatwiły” korzystny wynik. Liderka Basketu Anita Tomaszewska trafiła za 22 punkty.

W pokonanych „Karkonoszkach” najwięcej celnych rzutów miały Martyna Stasiuk 19 pkt. i 14 zbiórek piłki, Agata Krygowska 18 i Agnieszka Misiek 17 i 18 zbiórek.

W sobotę, 3 stycznia 2015 roku jeleniogórskie koszykarki zagrają w Poznaniu z JTC MUKS – em.