To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Smutna wizja wojewody o S3

Smutna wizja wojewody o S3

Nie ma szans na budowę S3 w najbliższych latach – potwierdził wojewoda dolnośląski Aleksander Skorupa. Więcej, jeśli obecna krajowa trójka będzie modernizowana, to najpierw na odcinku od Lubina do Legnicy.

- Musimy do tego podejść realistycznie – powiedział nam wojewoda podczas niedawnej wizyty w Piechowicach. - W latach 2011-2013 budowa drogi jest niemożliwa, bo wszystkie środki zostały wydatkowane, jest już pokrycie zadań przyjętych do realizacji. Natomiast w latach 2014-2020 sprawa jest otwarta. Miałem okazję rozmawiać z hetmanem Hradec Kralove. Czesi będą gotowi z rozpoczęciem swojej inwestycji w latach 2015-2017.

Jak powiedział, trzeba też zachować ciągłość budowy drogi, dlatego... - musimy zacząć od odcinka Lubin – Legnica a w dalszej kolejności Legnica – Lubawka – powiedział.

- Zdaję sobie sprawę, że chciałoby się budować więcej, ale środki finansowe są takie jakie są. Przyznam, że nie są małe, bo w Polsce buduje się autostrad i dróg szybkiego ruchu – uważa Aleksander Skorupa. - Powiem przewrotnie: wreszcie mamy problem z brakiem pieniędzy a nie problem z brakiem projektów i pozwoleń na budowę. Dotąd było tak, że chcieliśmy budować, ale nie mieliśmy pozwoleń.

Da pan słowo, że S3 w będzie w latach 2014-2020? - Wolę dać słowo dopiero, jak będziemy do tego przygotowani. Daję słowo, że będziemy ciężko pracować, aby ona była – powiedział wymijająco.

Komentarze (4)

co to znaczy..."bo w Polsce buduje się autostrad i dróg szybkiego ruchu"...?-nijak tego nie mogę tego rozszyfrować. A drogi do Lubawki nie będzie, bo grzebała w tym temacie p. Marzena M.- Pytam więc : co z odcinkiem Jelonka -Legnica, tam macki tej pani chyba nie sięgają. Z Europą połączenie jako takie Jelenia Góra posiada, natomiast z resztą kraju to niech szlag...

Czesci planuja ukonczyc swoja ekspresowke od Hradca Kralove do granicy z Polska w 2021 roku (zrodlo: czeska administracja drogowa)

Co do drogi ekspresowej do Jeleniej Gory. W zadnym rzadowym planie budowy dróg nie ma wzmianki o takiej drodzie. Dopiero w grudniu 2009 roku w planach województwa pojawila sie wzmianka o drodze ekspresowej S8 Bolków - Jelenia Góra. Plany województwa nie sa w jakikolwiek sposób zoobowiazujace dla wladz centralnych w Warszawie (Ministerstwo Infrastruktura)

Jakis konkretów mozemy sie spodziewac w latach 2020-2025.

to nas juz tu nie bedzie, nie przejmuj sie... nikomu wtedy juz ta droga nie bedzie potrzebna i wtedy wlasnie z tego powodu jej nie wybuduja... Ostatni gasi swiatlo...

S8 to droga ekspresowa Wrocław - Białystok. Gdzie Bolków i Jelenia Góra?